П’яничка скоїла ДТП, а потім мобілізувалася і пиячила у військовій частині: ВРП звільнила ще одну «суддю Майдану»

|
Версия для печатиВерсия для печати

3 грудня Вища рада правосуддя звільнила суддю Деснянського райсуду Києва Світлану Колегаєву за вчинення істотного дисциплінарного проступку. У 2021 році Колегаєва вилетіла з дороги і врізалась у дерево, бо сіла за кермо п’яною. У 2024-му суддя мобілізувалася до війська: ймовірно, аби уникнути дисциплінарного покарання. Та і під час служби служительку Феміди зловили п’яною.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Вища рада правосуддя звільнила суддю Деснянського райсуду Києва Світлану Колегаєву на підставі подання Третьої дисциплінарної палати. Там визнали, що «Колегаєва С.В. продовжує допускати поведінку, яка загрожує авторитету правосуддя та знижує рівень довіри суспільства до судової влади в Україні, принижує гідність та нівелює статус інших суддів, які залучені до відсічі й стримування збройної агресії РФ».

До таких висновків у ВРП прийшли після того, як Колегаєву кілька разів спіймали напідпитку за кермом. Зокрема, влітку 2021 року п’яна суддя потрапила у ДТП на автівці Audi, що записана на її матір. Колегаєва вилетіла з дороги, знесла стовп і врізалась у дерево. Тоді служителька Феміди відмовилася проходити перевірку на кількість алкоголю в організму за допомогою драгера (пристрій для визначення рівня сп’яніння, — прим.). 

Оболонський райсуд Києва визнав Колегаєву винною й присудив їй штраф у розмірі 17 тисяч гривень та заборонив керувати автівкою впродовж року. Колегаєва не погодилась з рішенням суду та подала апеляцію, але програла її. 

У січні 2024 року через цей випадок на Колегаєву відкрили справу у ВРП. Тоді суддя вирішила мобілізуватися до війська, адже за словами активістів «Автомайдану», — це поширена практика спроби уникнення покарання, зокрема, серед суддів. Адвокатка Колегаєвої просила зупинити розгляд дисциплінарного провадження, бо її клієнтка нібито хотіла надавати пояснення особисто, але через службу у військовій частині Києва не могла цього зробити. Зрештою, ВРП погодилася зупинила розгляд.

Та вже через кілька місяців справу почали розглядати знову, бо Світлану Колегаєву два дні поспіль ловили п’яною у військовій частині. За це Шевченківський райсуд присудив жінці штраф.

«Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя звертає увагу, що вказані вище обставини свідчать про те, що суддя Деснянського районного суду міста Києва Колегаєва, будучи звільненою від виконання обов’язків з відправлення правосуддя у зв’язку з призовом на військову службу, продовжує вчиняти поведінку, яка суперечить вимогам Кодексу суддівської етики, принижує статус судді та військовослужбовця, що негативно впливає на авторитет правосуддя», – пояснювали у ВРП свою мотивацію поновити розгляд дисциплінарної справи.

Суддя Світлана Колегаєва (ліворуч) / Фото: Деснянський райсуд Києва

Крім того, Світлана Колегаєва відома як «суддя Майдану», адже, у січні 2014 року відправила під варту 18-річного учасника Революції Гідності Івана Мартинова. Як пише «Автомайдан», Колєгаєва дозволила ув’язнити Мартинова без будь-яких доказів, які підтверджували б обґрунтовану підозру у вчиненні інкримінованого йому злочину. 

Також Колегєва оштрафувала Артема Откидача та Володимира Гужву, які начебто не зупинилися на вимогу ДАІ, коли учасники Автомайдану їхали в Межигір’я до резиденції експрезидента Віктора Януковича.

Звільнення з посади судді означає для Світлани Колегаєвої те, що вона не отримуватиме довічних виплат від держави. Їх жінці платили б лише в тому разі, якби Вища рада правосуддя вирішила відправити її у почесну відставку.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]