Пам’ятник російській імператриці від покидька Тарпана: історик пояснив, з чого почати деколонізацію в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Знесення пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ в Одесі, ініціатором встановлення якого був розшукуваний в Україні ексдепутат Руслан Тарпан, може стати початком деколонізації в Україні.

Таку думку висловив історик Андрій Здоров на своїй сторінці Facebook.

“З чого починати деколонізацію? Ось чудовий приклад - пам'ятник російській імператриці Катерині ІІ в Одесі, споруджений в 1900 р. Тій самій, що ліквідувала гетьманщину та Запорізьку Січ та запровадила кріпацтво в Україні.
Під час великої революції 1917-1921 рр., а точніше в 1920 р. більшовики його знесли, а в 1965 поставили на його місці пам'ятник революційним матросам броненосця "Потьомкін" (...)

У 2007 р. за рішенням Одеської міської ради, яку тоді очолював член партії "Наша Україна" Едуард Гурвіц, пам'ятник потьомкінцям знесли (перенесли в тихий провулок біля в'їзду в порт) задля "відновлення історичного вигляду міста", - розповів історик.

Він наголосив - попри чималу хвилю протестів серед українців, пам'ятник Катерині ІІ все ж таки відновили під назвою "пам'ятник засновникам міста”. Ба більше - офіційно було оголошено, що міський бюджет не витратив на це ні копійки.

“Спонсором відновлення пам'ятника Катерині ІІ став одеський бізнесмен Руслан Тарпан. До речі, тоді він був ще й депутатом міської ради від "Прогресивної соціалістичної партії України" (так, не смійтесь, тієї самої нещодавно забороненої ПСПУ Наталії Вітренко)”, - зазначив Андрій Здоров.

Про те, що саме Руслан Тарпан був ініціатором встановлення пам'ятника Катерині в Одесі, свого часу розповіла раніше нардеп Соломія Бобровська.

На її думку, Тарпан “вже давно працює на російські інтереси”, а також є "колаборантом, який прямо і непрямо допомагав російським і проросійським силам в Україні руйнувати Україну зсередини: інформаційно, економічно, політично".

Раніше взаємозв'язок Тарпана та росії віднайшли й журналісти. Про це зокрема йдеться у розслідуванні “Війна війною, а російський бізнес - за розкладом: як працюють компанії розшукуваного Руслана Тарпана”.

Тарпан з 2017 року переховується від українських правоохоронців за кордоном, оголошений у міжнародний розшук, має статус підозрюваного та заочно арештований судом у справі розкрадання коштів на "Глибоководному випуску".

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]