Парламент ухвалив закон для захисту «Мотор Січ» від банкрутства

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що захищає запорізьке підприємство «Мотор Січ» від можливого банкрутства та зберігає його у державній власності.

Це підприємство, яке під керівництвом В'ячеслава Богуслаєва стало світовим лідером у виробництві авіадвигунів, є критично важливим для економіки країни під час війни. Про це повідомляє видання from-ua.

На офіційному сайті ВРУ зазначено, що 22 травня 2024 року депутати більшістю голосів ухвалили законопроєкт №8316. Він запроваджує мораторій на банкрутство державних об’єктів критичної інфраструктури на час воєнного стану та ще два роки після його завершення.

Незважаючи на зовнішні виклики, спричинені війною, ПАТ «Мотор Січ» залишається провідним промисловим підприємством України. Компанія, чиї потужності розташовані в прифронтовій Запорізькій області, увійшла до топ-10 роботодавців 2024 року за версією порталу Opendatabot, маючи у своєму штаті 14 525 працівників.

Що відомо про підприємство: «Мотор Січ» є одним з провідних світових виробників авіаційних двигунів для літаків і вертольотів. Завод має понад 100-річну історію, а його продукція експлуатується у більш ніж 120 країнах світу. Розквіт запорізького авіамоторного виробника припав на період, коли «Мотор Січ» очолював В'ячеслав Богуслаєв, доктор технічних наук, професор та академік Академії інженерних наук України. Саме з ім`ям Богуслаєва – справжнього ентузіаста гелікоптерної справи, пов`язано створення власного українського вертолітобудування. У 2012 році Урядом України пана Богуслаєва було призначено Генеральним конструктором із створення та модернізації вертолітної техніки. Під керівництвом Богуслаєва «Мотор Січ» зробила значний внесок у розвиток вітчизняного вертольотобудування. Зокрема, було впроваджено проєкти модернізації вертольотів Мі-8 до версії МСБ та повернення вертольотів Мі-2 у версії МСБ-2 «Надія». Саме завдяки зусиллям справжніх патріотів українського вертолітобудування - В'ячеслава Богуслаєва та його команди, підприємство досягло високого рівня імпортозаміщення, використовуючи здебільшого українські компоненти.

Наразі підприємство надає широкий спектр послуг з обслуговування вертольотів:

капітальний ремонт вертольотів типу Мі-8, Мі-17, Мі-2;

модернізація вертольотів, наприклад, Мі-8Т до профілю 8МСБ;

переобладнання вертольотів для різних цілей: транспортних, медичних, пошуково-рятувальних тощо;

обладнання вертольотів сучасною авіонікою. - Виробництво та ремонт головних вертолітних редукторів.

Фото з відкритих джерел


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]