Патріарх кіріл (гундяєв) шпигував у Женеві на користь КДБ - ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Глава руської православної церкви патріарх кіріл у 1970 роки шпигував у Женеві на користь КДБ при Всесвітній раді церков.

Про це передає Tages-Anzeiger.

Видання повідомляє, що отримало дані про кіріла в розсекречених архівах про діяльність глави рпц, де він працював під прикриттям.

Як нагадує The Insider, 1971 року гундяєв у віці 24 років став офіційним представником московського патріархату рпц при Всесвітній раді церков у Женеві.

Журналісти Tages-Anzeiger ознайомилися з документами до архівів швейцарської федеральної поліції за період з 1969 до 1989 року і стверджують, що зв'язок гундяєва з КДБ документально підтверджується. Його завданням було збирати інформацію про членів Всесвітньої ради церков та впливати на їхнє ставлення до радянського союзу. Після перебування у Швейцарії він повернувся до СРСР і продовжив кар'єрне зростання у радянській церковній ієрархії.

В автобіографії колишній консул при радянському посольстві в Женеві Вадим Мельников називає кіріла не просто дипломатом, а офіцером КДБ. З опублікованих пізніше радянських документів історики та журналісти зробили висновок, що майбутній патріарх працював у КДБ у Женеві під псевдонімом «Михайлов».

В рпц такі факти щодо минулого кіріла (гундяєва) коментувати не стали, а посольство рф у Швейцарії назвало статтю «прикладом русофобії».

Угорі: агент КДБ кіріл (гундяєв, ліворуч) разом зі своїм куратором - співробітником КДБ владіміром путіним. Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]