Рада провалила скасування спецпенсій для прокурорів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада відхилила проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури", який передбачав скасування спецпенсій для прокурорів.

Відповідний законопроєкт №12278 підтримали лише 223 народних депутати за мінімально необхідної кількості 226 голосів, повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") у Telegram.

"Аби скасувати середньовічний привілей, якого нема в жодній країні Європи, не вистачило 3 голосів. Кланова система знову перемогла. Навіть у такій дрібниці, якою є пенсії прокурорів", – написав депутат.

Він нагадав, що цей законопроєкт був покликаний скасувати норми, які дозволяють прокурорам отримувати вже у 35 років спецпенсії на сотні тисяч гривень.

"Це законопроєкт, який прямо торпедує особистий клановий інтерес кланової корупційної системи, що утворилася, зміцнилася протягом 30 років в нашій державі та харчується нашими грошима і майбутнім наших дітей... Переконаний, що це не є основним джерелом їх доходів. Але для них важливий сам факт привілегії для тих, хто реально, а не на телеекранах керує державою. Тому система включилася у протистояння і, підсумок – 223 голоси на табло", – додав Гетманцев.

Згідно із пояснювальною запискою, законопроєктом №12278 пропонувалося:

  • пенсію за вислугу років призначати прокурорам після їх звільнення з органів прокуратури;
  • пенсії для силовиків та працівників прокуратури перераховуються із урахуванням зростання грошових доходів населення в Україні та зростання споживчих цін на коефіцієнт збільшення, що визначається за законом "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування";
  • законодавчо визначити, що зміни до пенсійного законодавства можуть здійснюватися виключно окремим законом про внесення змін до закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

За даними на сайті Верховної Ради, ухвалення законопроєкту №12278 у першому читанні підтримали лише 168 депутатів від фракції "Слуга народу" (із 231), 11 із 27 нардепів від "Європейської солідарності", 6 із 24 обранців від "Батьківщини", лише 1 із 21 члена групи "Платформа за життя та мир", 12 із 20 депутатів від "Голосу", 3 з 19 учасників групи "Довіра", 9 із 16 депутатів із групи "Відновлення України", 7 із 17 представників групи "За майбутнє" та 6 із 23 позафракційних депутатів.

Після цього депутати 229 голосами направили законопроєкт на повторне перше читання, але пропозиція провести його за прискореною процедурою знову набрала менше мінімально необхідних 226 голосів.

Як повідомлялося, за оцінками Мінсоцполітики, держава витрачає на виплату спецпенсій близько 120 мільярдів гривень на рік. Загалом спецпенсії в Україні отримують майже 160 000 людей, з них майже 77 000 – це працівники силових органів та правоохоронці.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]