Про це написав у твіттері голова Європейської ради Шарль Мішель.
Зокрема, вирішено заборонити понад 2/3 імпорту нафти з Росії морським шляхом, відрізаючи “величезне джерело фінансування її військової машини”.
Уряди європейських країн домовилися максимально тиснути на Росію з метою припинення війни.
Інші обмеження передбачають:
- відключення найбільшого російського банку “Сбербанк” від міжнародної міжбанківської системи платежів SWIFT,
- блокування трансляції трьох державних мовників Росії в ЄС,
- розширення списку російських підсанкційних осіб, відповідальних за воєнні злочини в Україні.
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що санкції дозволять скоротити близько 90% імпорту нафти з Росії до ЄС до кінця року.
“У Версалі ми домовилися про те, щоб якнайшвидше відмовитися від залежності від російського газу, нафти та вугілля”, – зазначила вона.
Це, зокрема, передбачає чотири кроки: економію енергії, диверсифікацію російського викопного палива, масові інвестиції у відновлювані джерела енергії та фінансування.
Додамо, що санкції ще мають офіційно схвалити всі 27 країн євроблоку.
Оновлення. Дві третини російської нафти, що імпортується ЄС, надходить морським шляхом, а одна третина – трубопроводом “Дружба”, пише reuters.com.
Ембарго охопить 90% всього імпорту з Росії, коли Польща та Німеччина, які підключені до трубопроводу, перестануть купувати його до кінця року.
“Інші 10% будуть тимчасово звільнені від ембарго, аби Угорщина, яка не має виходу до моря і яка була основним противником угоди, разом зі Словаччиною та Чехією, які всі прив'язані до південної частини трубопроводу, мали доступ, що замінити нелегко”, – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, початковий план ембарго передбачав відмову від імпорту російської нафти і трубопроводом. Країни ЄС намагалися домовитися про ембарго з 4 травня.
Президент Європейської Ради Шарль Мішель. Фото: EPA/UPG
На цю тему: