Сі виказав невдоволення Байдену «невірними сигналами» щодо незалежності Тайваню

|
Версия для печатиВерсия для печати

Голова КНР Сі Цзіньпін сказав своєму американському колегі Джо Байдену у п'ятницю, що тайванське питання необхідно вирішувати належним чином, щоб уникнути негативного впливу на китайсько-американські відносини. і що деякі люди у Сполучених Штатах посилають невірні сигнали силам, які виступають за незалежність Тайваню, і це дуже небезпечно.

Про це пише reuters.com, з посиланням на китайські ЗМІ.

Китай заявляє, що Тайвань, який він розглядає як провінцію, що відкололася, яку можна повернути у лоно, у разі потреби силою, є найбільш чутливим і важливим питанням у його відносинах зі Сполученими Штатами.

Вашингтон, який шукає допомоги Пекіна у відновленні миру в Україні після російського вторгнення 24 лютого, не має офіційних дипломатичних відносин із Тайбеєм, але є найважливішим міжнародним спонсором Тайваню та постачальником зброї.

"Деякі люди у Сполучених Штатах посилають невірні сигнали силам, які виступають за незалежність Тайваню, і це дуже небезпечно", - сказав Сі Байдену з відеозв'язку.

«Якщо тайванську проблему не буде вирішено належним чином, це матиме руйнівний вплив на відносини між двома країнами».

Китай провів свій авіаносець «Шаньдун» через Тайванську протоку у супроводі американського есмінця в п'ятницю, повідомило Reuters джерело, безпосередньо знайоме з цим питанням, лише за кілька годин до того, як президенти Китаю та США мали поговорити. 

У заяві Білого дому йдеться, що Байден підтвердив у телефонній розмові з Сі, що політика США щодо Тайваню не змінилася, і наголосив, що Вашингтон "продовжує виступати проти будь-яких односторонніх змін статус-кво".

Китай за останні два роки активізував свою військову активність поблизу острова, щоб заявити про свої претензії на суверенітет.

"(Ми) сподіваємося, що американська сторона приділить цьому питанню належну увагу", - сказав Сі Байдену.

Міністерство закордонних справ Тайваню висловило Байдену подяку за його «наголос на підтримці статус-кво миру та стабільності через Тайванську протоку, а також за його тверду підтримку безпеки Тайваню».

Він закликав Китай вжити конкретних дій та засудити вторгнення Росії в Україну. Тайвань, який відкидає претензії Китаю на суверенітет, приєднався до санкцій Заходу проти Росії та надіслав гуманітарну допомогу українським біженцям.

Сі також сказав Байдену, що війна в Україні має закінчитися якнайшвидше, повідомляють китайські державні ЗМІ.

Сі Цзіньпін заявив, що всі сторони мають спільно підтримувати діалог між Росією та Україною, а США та НАТО також мають вести переговори з Росією для вирішення «суті» української кризи.

Нагадаємо, телефонна розмова між американським та китайським лідерами відбулася 18 березня.

«Аргумент»

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]