Штайнмаєр: Демократичний світ не прийме нові «російські кордони»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Німеччина та Захід загалом ніколи не сприймуть чергову спробу кремля змінити кордони в Європі та продовжать підтримувати Україну у її справедливій боротьбі.

Про це заявив федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, вручаючи 30 вересня в палаці Бельвю ордени «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина» напередодні Дня німецької єдності, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Режим путіна посилює ескалацію все далі й далі, навіть сьогодні, з анексією чотирьох українських областей - Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької - після незаконних фіктивних референдумів цього тижня. Ми не приймемо ці нібито «результати», ми не приймемо цих зсувів кордонів», - наголосив глава німецької держави.

Він підкреслив, що ця війна – це не тільки війна проти України, вона також є нападом на міжнародне право та на цінності ліберальних демократій. «Отже, відповідь може бути лише одна: ми з Україною, разом з нашими європейськими сусідами; ми повинні продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки це необхідно - фінансово, гуманітарно, політично та військово», - заявив Штайнмаєр.

Президент зазначив, що є щасливим з того, що вже 32 роки німецька держава є возз’єднаною. Але цьогорічні святкування, за його словами, затьмарені гірким усвідомленням: мрія про «спільний дім Європа» Михайла Горбачова, який нещодавно помер, а за життя зробив вирішальний внесок у мирне возз’єднання ФРН, «мрія, яка давно підживлюється новим націоналізмом, новими репресіями та насильством, стала віддаленою перспективою, адже жорстоко знищена загарбницькою війною росії в Україні».

«24 лютого, коли держава, що володіє ядерною зброєю, розв’язала найжорстокішу загарбницьку війну в Європі, атакувавши незалежну сусідню країну, знаменує собою епохальний перелом. Ми всі спустошені цією війною, яка принесла стільки страждань і руйнувань народу України, перетворила цілі міста на руїни і змусила мільйони людей тікати», - заявив президент ФРН.

Він звернув увагу і на такий виклик, як дедалі гостріші дебати між ліберальними демократіями та авторитарними режимами. «На це також може бути лише одна відповідь: ми повинні зробити нашу демократію більш стійкою, стійкою зовні, але також і внутрішньо», - сказав Штайнмаєр. Він зазначив, що багато людей бояться майбутнього, того, що принесе осінь, що принесе зима, «до яких засобів ще вдасться путін». Главу ФРН турбує те, що популісти намагаються використати ці страхи. Він підкреслив, що не можна дозволити цим силам використовувати кризу, щоб підірвати основи демократичної правової держави, треба рішуче цьому протистояти.

Штайнмаєр розпочав свою промовою цитатою з твору українського письменника Сергія Жадана: «Сьогодні ми говоримо про мости. Про мости, які з’єднують, про людей, які будують мости, які йдуть цими мостами». Завершував виступ він також посиланням на цитату Жадана.

Серед 20 нагороджений вищою нагородою була добре відома українцям Марілуїза Бек, ексдепутат Бундестагу, засновниця центру Liberale Moderne, активна захисниця інтересів України, яка неодноразово бувала в Україні. «Одним із фокусів її роботи є країни Центральної та Східної Європи, зокрема Україна. Вона зробила визначний внесок у привернення уваги громадської до вбивства українських євреїв. У Центрі Liberale Moderne вона також присвячує свою діяльність поточній ситуації в Україні, яка зазнала нападу з боку росії всупереч міжнародному праву», - йдеться в описі заслуг Бек для нагородження.

Фото: bundespraesident.de

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]