Ситник попереджає про спробу влади ліквідувати НАБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Стратегічні цілі Національного антикорупційного бюро в перспективі розвитку до 2023 року лишаються такими, як їх визначили спочатку, заявив ексдиректор НАБУ Артем Ситник. Водночас він зауважив, що особовому складу буде важливо переорієнтуватися із завдань, виконуваних під час війни, на завдання мирного часу.

«Всі стратегічні цілі, які ми визначили, залишаються актуальними. Тож зараз важливо переорієнтувати особовий склад із тих задач, які вирішували під час початку війни – і це була потужна робота спільно з ЗСУ, ГУР МО, СБУ – на роботу саме по нашому антикорупційному напрямку. Корупція як була, так і лишається. І в мирний час, і в воєнний. Багато хто не може зрозуміти, як можна займатися корупцією у воєнний час. Та у всіх країнах світу на війні завжди заробляли величезні кошти», – зазначив Ситник.

Він пояснив, що дуже багато буде квазігероїв, які з’являться і в парламенті, і в уряді. І вони намагатимуться диктувати свої умови. Тому, як зазначив Ситник, стратегічно робота НАБУ не має зазнавати змін. За його словами, у Бюро налаштовані на результат, записаний у стратегії.

«Але можуть виникнути такі перешкоди, наприклад, як зменшення фінансування. Це ж не умисні дії – це форсмажор. Поки що фінансування йде. Скоро наближається період бюджетних резолюцій і мені важко уявити, що буде. Я сподіваюся, що фінансування НАБУ буде здійснюватися на належному рівні, але тут уже мало кому можна щось пред'явити, тому що це дійсно об’єктивні обставини. І ми будемо підлаштовуватися під загальний стан економіки та ситуацію в країні», – додав ексдиректор НАБУ.

Водночас він зазначив, з огляду на воєнний стан НАБУ як й інші державні органи, буде змушене підлаштовуватися під сучасні реалії.  Однак, за словами Ситника, один новий виклик перед Бюро все ж постане.

«Юридично воєнний стан може бути скасований після перемоги, та насправді країна ще довго буде жити в умовах воєнного стану. Тож ця воєнна ситуація, навіть за умови нашої перемоги, суттєво впливатиме на подальший розвиток подій в Україні. НАБУ, як і інші державні органи, буде змушене підлаштовуватися, ставати більш адаптивним. Тим більше, що чимала частина колективу була в Києві, залучена до воєнних дій. Єдиний новий виклик – це спроба в черговий раз, користуючись ситуацією, тим, що вся увага прикута до війни, спробувати або ліквідувати НАБУ, або зменшити його спроможність. І стратегічно на антикорупційному фронті ще дуже далеко до перемоги», – додав Ситник.

За даними нашого джерела в Кабміні, у Банкової до самого призначення Углави т.в.о. НАБУ залишалися варіанти його нейтралізації як правої руки давно небажаного Ситника. До чого тут ОАСК і навіщо один із кандидатів на місце Ситника відніс туди позов? Чи тільки через війну Кабмін тримає конкурс на директора НАБУ у замороженому стані? Чи вистоїть колектив НАБУ при інтервенції «чужого» і чому для роботи антикорупційного блоку такий важливий майбутній керівник САП? Відповіді, а також інтерв'ю з детективом НАБУ, який розповідає про те, на що антикорупційний блок чекає від влади, щоб допомогти їй не програти країну корупції, — у тексті Інни Ведерникової «Випробування НАБУ. Чи готовий Зеленський відкрити другий фронт проти корупції?».

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]