Сьогодні День вишиванки: традиції святкування

|
Версия для печатиВерсия для печати

У четвер, 19 травня, в Україні відзначають День вишиванки. У свята, присвяченого традиційному одягу нашої країни, немає фіксованої дати, воно щорічно відзначається у третій четвер травня.

Традиції святкування

Цього дня прийнято замінювати повсякденний одяг на вишиванки або доповнювати його традиційною вишивкою.

У мирний час влаштовують паради вишиванок, акції та флешмоби. У воєнний час проведення масових зборів не рекомендується, оскільки це може бути небезпечним. Але можна вдягнути вишиванку вдома та зустріти свято у родинному колі.

Для наших предків вишиванка була святковим, а не повсякденним одягом. Вважається, що першим вишиванку з повсякденним образом вирішив поєднувати Іван Франко. У такому вигляді він і зображений на 20-гривневій банкноті.

Вишиванка грала роль не лише святкового одягу, а й була оберегом. Орнамент, який наносили на неї, містив різні символи, які мали захистити того, хто її носить.

Вишивкою прикрашали рукави та комір сорочки так, щоб вона торкалася тіла. Вважалося, що на звороті не повинно бути вузликів, оскільки вони можуть принести нещастя.

Стилі вишивки та орнамент у різних частинах України різняться.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]