Трамп нищить Україну разом з Путіним: Maxar закрив Україні доступ до своїх супутникових знімків

|
Версия для печатиВерсия для печати

Видання "Мілітарний" з посиланням на джерела написало, що американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies відключила Україні доступ до своїх супутникових знімків.

Про це повідомляє "Мілітарний" з посиланням на декількох неназваних користувачів комерційного сервісу.

"Офіційне обґрунтування, що отримали користувачі від адміністрації Maxar "за адміністративним запитом". Фактично ж відключення стало наслідком заборони уряду Сполучених Штатів на надання Україні розвідувальних даних", - йдеться у повідомленні.

Видання зазначає, що таким чином адміністрація Трампа через державний департамент заборонила надавати американським компаніям і комерційним сервісам супутникові дані для України.

За даними "Мілітарного", заборона стосується як урядових користувачів, так і приватних.

Видання зазначає, що, зокрема, українська кіберспільнота "Кіберборошно" опублікувала пост на своїй сторінці у телеграмі про закриття доступу до супутникової розвідки.

В спільноті не уточнили, про які сервіси йдеться. Однак у коментарях вони написали про відкликання доступу до основного сервісу Maxar Technologies, який вони використовували у своїй роботі.

Як нагадує "Мілітарний", Maxar Technologies є чи не головним постачальником комерційних супутникових знімків для українських користувачів про пересування російських військ, а також результати ураження важливих об’єктів, як на тимчасово окупованій території, так і в самій Росії.

Також супутникові знімки Maxar неодноразово використовували світові ЗМІ для ілюстрації та аналізу перебігу бойових дій між Україною та Росією.

Раніше низка авторитетних закордонних ЗМІ, з посиланням на джерела, повідомили, що США припинили обмін розвідувальною інформацією з Україною, зокрема даними про військові цілі та попередженнями про пуски російських ракет і дронів по території України.

Експерти Інституту вивчення війни вважають, що зупинка обміну розвідданими між США та Україною може значно посилити російську авіацію, яка досі зазнавала серйозних обмежень через удари українських сил по військових об’єктах у тилу Росії. Це може вплинути на хід бойових дій, збільшивши частоту та ефективність російських авіаційних атак.

Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що Україна ще не отримала детальної інформації про обмеження обміну розвідувальними даними з боку США, але влада вже працює над альтернативами.

Зображення вгорі: ілюстрація супутника компанії Maxar і острів Зміїний у Чорному морі, 12 траня 2022 року. Зображення: Maxar Technologies

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]