Угорщина має корупційний газовий контракт з Росією, за яким ціна на газ в рази нижча, ніж для інших країн ЄС

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Угорщина має корупційний газовий контракт з Росією, за яким ціна на газ в рази нижча, ніж для інших європейських країн. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв'ю Forbes.

"Угорщина має окремий контракт по газу. Ціна за цим контрактом в рази нижча, ніж ціни на європейському ринку. Це як? Зрозуміло, що це не просто так", - зазначив він.

Галущенко наголосив, що це елемент впливу, який вимагає певних дій від сторони, яка отримує цей бонус, зазначає ZN.ua.

"Наприклад - не пускати Україну в НАТО. Хіба це не корупція? Теж саме було з Україною. Нам Росія дала знижку на газ, а ми продовжили термін перебування російського Чорноморського флоту в Криму. Що це, як не корупція?", - підкреслив міністр.

Водночас, за словами Галущенка, Угорщина не може робити, що їй заманеться, будучі членом ЄС,

"Ключове, що Угорщина є членом ЄС і має виконувати колегіальні рішення Союзу. Якщо одна країна йде проти рішення Євросоюзу, то, в моєму розумінні, було б чесно, щоб ця країна не могла б розраховувати на гроші, програми і можливості, які дає ЄС", - заявив міністр.

Галущенко визнав, що вихід з цієї ситуації для Угорщини буде проблемним, і що угорський уряд може вагатися саме через наслідки відмови від корупційного російського газу.

"Вони кажуть, що в них зростуть платіжки. Так, дійсно, можливо, ціни зростуть. І політики мають пояснювати виборцям, чому саме зросли ціни. Це – тягар, який вони не хочуть на себе брати. Але не треба знімати з рахунків корупцію, як явище. Повірте, в деяких країнах ЄС, на жаль, також є корупція", - підкреслив він.

Нагадаємо, у подібній ситуації опинилася і Німеччина, яка, наряду з Угорщиною, є одним з основних лобістів РФ в Європі. Виявилося, що Газпром продає газ Німеччині втричі дешевше, ніж європейським країнам. Про це стало відомо влітку минулого року, під час пресконференції російського президента Владіміра Путіна після переговорів з невизнаним президентом Білорусі Алєксандром Лукашенком.

Саме Німеччина виступала проти американських санкцій, запроваджених проти будівництва російського газогону "Північний потік-2". Тодішня канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.

Згодом виявилося, що при Меркель німецькі НПЗ виявилися фактично "окуповані" російським бізнесом, що додатково відрізало шлях цієї країни до прийняття незалежних рішень в енергетичній сфері.

Меркель створила економічні передумови для сьогоднішніх проблем в Україні та світі, зокрема - ціною енергетичної залежності своєї країни від Росії. 

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]