Україна переходить до режиму "дорогих грошей", кредити стають практично недоступними - експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Ставка у 25% - це найвищий рівень з 2015 року. Таке різке і суттєве підвищення має на меті кілька цілей. По-перше, взяти під контроль ріст цін, як нинішній, так і майбутній,що вкрай важливо, враховуючи що інфляція в Україні ще до війни була вищою за прийнятну у 5-6% річних, у квітні сягнувши 16,4% рівних.

Про це йдеться у коментарі редактора економічного відділу ZN.UA Юлії Самаєвої.

"Інфляція сама по собі - податок на бідність, а з урахуванням того, що доходи населення в найближчій перспективі навряд будуть збільшуватися, подальший стрімкий ріст цін може поставити на межу виживання значну частину українців. По-друге, НБУ робить суттєво більш привабливими гривневі активи, зокрема разом із ключовою ставкою зросте дохідність за гривневими депозитами та ОВДП, перші допоможуть повернути цікавість клієнтів до банківської системи, другі стануть привабливішими для спекулятивних інвесторів, та зможуть залучити більше коштів до державного бюджету.

Чи не занадто різко НБУ підняв ставку? Ні, це радше позитивний сигнал для інших гравців, що далі вона не зростатиме і на цей рівень можна орієнтуватися. Такий підхід є більш прозорим, ніж повільне підняття на піввідсотка щотижня. Тим паче що разом із руйнаціями у реальному секторі, руйнувалися і фінансові механізми в економіці, "тонкі" налаштування наразі могли б просто не спрацювати.

Що означає таке різке підняття? Що країна переходить до режиму "дорогих грошей", кредити стають практично недоступними, паски затягуються максимально, вигідно стає лише накопичувати, але не витрачати.

Чи потрібно це зараз? Так, це важливо, щоб зупинити ріст інфляції та девальвації, стабілізувавши як економіку, так і національну валюту." - пише авторка.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:52
Єрмак увійшов до списку 100 найвпливовіших людей від Time, Зеленського там немає. Це закономірно, так, Коломойський?
20:00
У четвер в Україні сухо тільки на південному сході
18:05
Роздраконена економіка. Кризу в Китаї не подолати без повернення до курсу реформ
17:39
Заробляють як на наркотиках: Gazeta Wyborcza про тютюнову мафію в Україні
17:06
НАБУ оголосило у розшук екснардепа Руслана Демчака
16:03
Близько 650 тис. чоловіків призовного віку незаконно виїхали з України від початку повномасштабної війни - Politico
15:01
росія виводить своїх "миротворців" із Нагірного Карабаху
14:37
Ракетний удар по Чернігову: 14 загиблих, понад 60 постраждалих, 6 зниклих безвісті
13:45
Дякуємо СБУ за "спецперевірку": ексрегіонал та "антимайданівець" Волошенков влаштувався в Агенцію оборонних закупівель. Він - син генерала СБУ
12:11
Закупівля неякісних бронежилетів для ЗСУ по завищених цінах: справу Шаповалова та Хмельницького передали до суду

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]