Україна постачала електроенергію росії попри заяви влади про роз'єднання мереж двох країн. Це злочин вищих посадових осіб


Україна постачала електроенергію росії попри заяви вищих посадових осіб нашої держави про роз'єднання мереж двох країн. Про це свідчить синхронне (одночасне) зникнення світла у російському Бєлгороді після російського обстрілу Змієвської ТЕС і ТЕЦ-5 - одних з найбільших теплових електростанцій України.
Як відомо, після ворожого ракетного обстрілу 11 вересня цих двох стратегічних об'єктів енергетики світло пропало на територіі багатьох районів Чернігівської, Сумської, Полтавської, Харківської та Дніпропетровської областей України. Одночасно світло пропало і у с усідньому російському місті Бєлгороді і прилеглих районоів РФ.
Цього б фізично не могло статися, якщо б енергомережі двох країн були дійсно роз'єднані, як про це публічно заявляло вище керівництво країни.
Тобто, попри заяви можновладців, українська електроенергія постачалася - продавалася - в Росію, що для причетних для цього осіб було джерелом доходів.
Самовправне таємне постачання електроенергії в РФ з боку посадових осіб/власників Харківобленерго виключається - діспетчери електромереж України такий переток електроенергії не бачити не моглі. Тобто мова йде про санкціонування цієї торгівлі на вищому державному рівні.
Оскільки мова йде про оборудку з вірогідним корупційним підгрунтям, вчинену вищимі посадовими особами держави, то розслідувати цю справу має НАБУ - єдиний дєздатний і не корумпований правоохоронний орган в Україні.
Якщо цією справою опікатиметься СБУ, ДБР, Нацполіція чи БЕБ - це гарантований умисний розвал справи на догоду Офісу Президента України.
Доречі, про кримінальні оборудки в компанії "Харківобленерго" можна прочитати у статті "Радіо Свобода" «Схеми» на «Харківобленерго». Хто і як заробляє на підприємстві, і чому держава заплющує на це очі?
Нагадаємо: станом на початок вересня 2021 року 65% акцій «Харківобленерго» належать державі в особі Фонду держмайна; майже 25% – кіпрській компанії Smart Holding, кінцевим бенефіціаром якої є позафракційний народний депутат Вадим Новинський (вірогідний агент ФСБ РФ, більше відомий як "гаманець Путіна"); ще 10% – міноритарним акціонерам.
Розрахунки за електроенергію здійснює компанія «Харківенергозбут», де структура власності така сама, як і в обленерго: контрольний пакет – у держави, менший – у Новинського.
Також нагадаємо: 24 лютого 2022 року рівно опівночі Україна відімкнула свою енергосистему від енергетичних систем Росії та Білорусі. Перехід в ізольований режим стався до початку військового вторгнення Росії та передбачався як експеримент. Він мав тривати з 24 до 27 лютого, був узгоджений із двома сусідніми країнами. Також, за словами радника міністра енергетики Олександра Харченка, про наміри України знали США та країни Євросоюзу.
Після закінчення трьох днів енергосистема України мала повернутися у попередній режим – об'єднавшись з російською та білоруською. Експеримент мав показати готовність України об'єднатися з енергосистемою Євросоюзу у 2023 році.
До цього моменту Україна готувалася п'ять років із червня 2017-го. І наважилася на нього усупереч багатьом небезпечним чинникам: ані обстріли Луганської ТЕС, ані кібератаки на українські електростанції, банки та урядові сайти, ані навіть запровадження воєнного стану через військову атаку РФ, плани української сторони не зірвали.
"Від’єднання" видбулося суто технічне. Простими словами, Україна відімкнула декілька ліній електропередач на своїх прикордонних підстанціях із Росії та Білорусі. Єдиний виняток – тимчасово окуповані території Криму та Донбасу. Вони й далі працюють у звичному режимі, об'єднані з енергосистемою східного та північного сусідів України.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- В Україні у четвер майже без опадів, вдень до +20°
- 19:24
- Рада провалила скасування спецпенсій для прокурорів
- 19:12
- Порушення прав людини з боку ТЦК набули системного та масового характеру, - Лубінець
- 19:06
- "Слуга народу" хоче засекретити майно, нажите чиновниками під час війни
- 18:05
- Валерій Пекар: Сумне передбачення
- 17:15
- Військові знайшли крісло митрополита Шептицького поблизу Курщини, реліквію повернули до Львова
- 16:02
- Юрій Касьянов: І знову про ядерні удари
- 15:48
- На росії судилище над полоненими «азовцями» завершилося вироками до 23-х років
- 14:01
- “Король контрабанди” Альперін остаточно програв Україні в ЄСПЛ
- 12:17
- Боєприпасів Польщі вистачить на 1-2 тижні війни, - глава Бюро нацбезпеки Луковський
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.