Україна руйнує стару аграрну політику Європи - POLITICO

|
Версия для печатиВерсия для печати

Зернова криза у відносинах Києва та країн Східної Європи досі перебуває в гострій фазі,. Попри дружні кроки більш територіально віддалених держав євроблоку, які не стикаються з конкуренцією.

Євросоюз «не має бачення» щодо сільського господарства, і йому необхідно терміново реформувати свою масштабну схему субсидій — Спільну агрополітику (Common Agricultural Policy (CAP) — щоб підготуватися до приєднання України, потужної в агрономічній сфері. Таким було суворе повідомлення від колишнього єврокомісара Дачіана Чолоша на саміті Future of Food & Farming у четвер, який проходив на тлі боротьби між Києвом та  країнами Східної Європи через надлишок українського зерна, пише POLITICO 

«Зараз перед нами стоїть короткостроковий виклик: як впоратися з переходом експорту зернових з України. На мій погляд, у Комісії немає бачення того, як це вирішити», — сказав Чолош під час панельної дискусії про майбутнє CAP. «У мене таке враження, що ми чекаємо проблем, а потім намагаємося їх вирішити».

Оскільки мандат Комісії закінчується наступного року, наступну пропозицію щодо капітального перегляду CAP, яка становить третину бюджету ЄС, не буде прийнято до другої половини 2025 року. Це занадто пізно, сказав Чолош. Комісар у 2010-14 роках, він був прем’єр-міністром Румунії та представляє ліберальну групу «Відновити Європу» в Європейському парламенті.

Брюссель розглядав довгострокову перспективу членства в ЄС як стратегічний якір, щоб допомогти Україні перемогти у війні. Але, маючи чверть сільськогосподарських угідь Європи — і одні з найродючіших ґрунтів у світі — Україна має потенціал зруйнувати CAP.

Міністр сільського господарства Литви Кястутіс Навіцкас заявив в інтерв’ю на саміті з продовольства та сільського господарства, що сільське господарство, безперечно, буде найважчим розділом переговорів України про вступ.

«Навіть зараз, сьогодні, завтра нам потрібно говорити про те, що означає мати українське сільське господарство як члена сім’ї», – сказав Навіцкас.

Відповідаючи, Міхаіл Думітру, заступник генерального директора Євромісії з питань сільського господарства, сказав, що пандемія коронавірусу, війна в Україні та зміна клімату створили величезні виклики.

Звертаючись до України, Думітру сказав: «Ця війна дуже прискорила події. Ми ніколи не думали, що зіткнемося з проблемою продовольчої безпеки такого роду». ЄС ще знайомиться з Україною, додав він.

Фаустіна Бас-Дефоссе з Європейського екологічного бюро заявила, що реакція ЄС на кризу — призупинення правил щодо захисту біорізноманіття для заохочення збільшення сільськогосподарського виробництва — призвела до того, що в Європі вирощують більше культур на корм тваринам, а не для споживання людиною.

Звертаючись до наступної ітерації CAP, яка набуде чинності в наступному бюджетному циклі ЄС, який розпочнеться у 2027 році, вона сказала, що виплати за площі доведеться припинити.

«Для наступного перегляду CAP після 2027 року має бути поступове скасування виплат на основі площі», — сказав Бас-Дефоссе. «Це вдарить по деяких фермерах, тому ми повинні подумати про механізм переходу, щоб допомогти фермерам перейти до більш стійких практик».

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]