Українців цинічно дурить Офіс Президента: державні органи досі не подали жодної заяви про конфіскацію російських активів в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Понад два місяці тому, Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє українській владі конфіскувати майно росіян в Україні. Однак за цей час державні органи не подали до суду жодної заяви щодо стягнення таких активів.

Про це заявив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Очільник ЦПК пояснив, що в рамках процедури стягнення російських активів спочатку їх блокує РНБО за поданням президента, парламенту, Кабміна, СБУ чи Нацбанку. Потім це рішення затверджує указом президент. Далі Міністерство юстиції має звернутися до Вищого антикорупційного суду щодо стягнення активів. При чому суд першої інстанції має розглядати звернення 10 днів, апеляційний суд – п’ять днів. І вже після рішення суду російські активи можна продати або отримувати від них прибуток на користь України. 

Шабунін звернув увагу, що за ці два місяці в РНБО ухвалили чотири рішення. У двох йдеться про блокування активів двох фізичних і трьох юридичних осіб, а також ще однієї юридичної особи. Третє рішення було ухвалене проти 35 фізосіб (зокрема, проти путіна, Пєскова і т.д.), четверте – проти 236 російських вишів та 261-го ректора.

«Ніхто з цих осіб не володіє значними активами в Україні, які можна було б стягнути на користь держави. Два тижні тому я написав про цю проблему і попередив, що нам доведеться вийти з нею публічно. За цей час особливих змін не відбулося. Тож нам довелося вийти зі статтею, яка дуже м’яко описує проблему. Якщо і це не допоможе, нам доведеться вийти з набагато ширшою комунікацією, назвавши ІМЕНА людей президента, які цю історію блокують», – зазначив Шабунін.

Голова ЦПК також нагадав, як 6 серпня президент Володимир Зеленський заявив, що урядовці повідомили йому про примусове вилучення на користь України активів на 28 млрд доларів.

«Я не дуже розумію, про які активи урядовці доповіли президенту. Ми вже надіслали звернення, щоб це з’ясувати. Хай там як/що, у ключових російських олігархів з їхніми активами в України все нормально. Бізнес робиться, бабкі варяться», – вказав Шабунін. 

Він пояснив, що проблема не лише у тому, що активи російських олігархів досі не фінансують українську армію. За словами Шабуніна, ще більша проблема полягає в тому, що поки ці активи не конфіскували в Україні.

Гроші від продажу російських активів можна буде спрямувати на армію, відновлення інфраструктури та компенсації жертвам злочинів рф.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]