Укрзалізниця відмовляється демонтувати барельєф на честь перемоги росіян у Полтавській битві

|
Версия для печатиВерсия для печати

“Укрзалізниця” не збирається демонтувати барельєф на честь Полтавської битви у рамках програми дерусифікації, яка була затверджена компанією раніше.

Про це свідчить відповідь “Укрзалізниці” на запит LB.

Так, на запит щодо демонтажу наступних пам'ятних знаків у рамках дерусифікації була надана відповідь, що події 1905 та 1709 року не підпадають під дію Закону про декомунізацію, а отже не будуть демонтовані:

  • на честь перемоги росіян над шведами у Полтавській битві 1709 року по ст. Полтава Південна;
  • на честь барикадних боїв повсталих робітників з царськими військами 13 грудня 1905 року по ст. Запоріжжя 1;
  • 4 меморіальних таблиць по ст. Сарни, в тому числі на честь політичного страйку робітників у 1905 році та начальника станції, який мав стосунок до акцій проти українського підпілля з УПА;

Як відомо, у 1709 році відбулась битва між союзними військами Карла XII, гетьмана Івана Мазепи та Костя Гордієнка з одного боку, і московською армією Петра I з іншого.

Крім цього, працівниками УЗ було запропоновано журналісту LB звернутися до Українського інституту національної пам'яті щодо начальника станції, який брав участь мав стосунок до акцій проти українського підпілля з УПА.

Нагадаємо, 21 березня в Україні заборонили географічні назви, пов’язані з Росією. Заборона буде стосуватися назв, що символізують державу-окупанта або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця та діячів, які здійснювали військову агресію.

Угорі: барельєф Полтавській битві на фасаді станції “Полтава-Південна”. Фото: Вікіпедія

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]