В Україні проблема з фінансуванням будівництв - які недобудовані будинки потрапили у зону ризику

|
Версия для печатиВерсия для печати

За рахунок накопичених резервів забудовники на сьогодні беруться завершити лише будівництва з високим ступенем готовності - понад 75%, щодо решти проєктів - однозначної відповіді на питання про їх фінансування поки що немає.

Про це у коментарі для РБК-Україна Realty розповіла експерт ринку нерухомості Вікторія Берещак.

"Об’єкти високого ступеня готовності (понад 75%) забудовники будуть завершувати за рахунок накопичених резервів, а ось для проєктів-половинок першочерговим є питання подальшого фінансування будівництва", - сказала експерт.

За її словами, на сьогодні крани працюють переважно на об’єктах зі ступенем готовності від 50%. Адже в ситуації, що склалася, саме такі проєкти мають шанс принести забудовникам репутаційні бонуси.

"Це пов’язано з бажанням виконати зобов’язання перед інвесторами і не потрапити в репутаційну пастку через відсутність будівельної динаміки на майданчиках, де це можливо", - пыдкреслила експерт.

За певних умов можуть бути також створені перспективи для завершення об'єктів у стані готовності близько 50%. На думку Вікторії Берещак успіх таких проєктів знаходиться у прямій залежності від готовності вкладатися в будівництво потенційних покупців.

Наприклад, посередництвом спеціальних програм, що можуть бути суттєво розстрочені у часі.

"Для завершення будівництва ЖК у стані готовності близько 50% девелопери мають розробити програми виплат квартир на термін від 5-7 років, і виробити нову модель роботи, адаптовану до реалій воєнного часу", - вважає експерт.

При цьому, вона висловила думку, що варіант із запровадженням програм виплат квартир на термін від 5-7 років є реальним лише для компаній зі стійкою фінансовою моделлю, які не залежать суто від грошей інвесторів. Така компанія повинна бути готовою вкласти у проєкт не менше 60-70% власних коштів.

Нагадаємо, на сьогодні забудовники намагаються продавати довоєнні новобудови по нових, "воєнних" цінах. Так, у ціни закладають навіть такі фактори, як відкладений старт будівництва нових черг. Хоча, якщо подивитися на статистику, то найбільше ціни зросли саме в тих регіонах, де відновилося до 90% довоєнних будівництв. І на ціноутворення в цих регіонах впливають зовсім інші фактори.

Тим часом продажі квартир в новобудовах практично зупинилися.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]