ВАКС відправив ексголову Верховного суду Князєва під варту з альтернативою застави у 107 мільйонів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Суд частково задовольнив клопотання сторони обвинувачення.

Вищий антикорупційний суд України в четвер, 18 травня, обрав запобіжний захід для відстороненого голови Верховного суду Всеволода Князєва, якого підозрюють в отриманні багатомільйонного хабаря, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура в Telegram.

Суддю взяли під варту в залі суду до 14 липня 2023 року. У разі внесення застави в розмірі 107,36 мільйона гривень фігурант зможе вийти на волю та отримає низку процесуальних обов’язків:

  • не залишати місце проживання;
  • здати на зберігання закордонні паспорти;
  • надягнути електронний браслет;
  • не спілкуватися з іншими фігурантами справи.

Клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України, погоджене прокурором САП, задовольнили частково. Обвинувачення просило призначити Князєву арешт із альтернативою застави в 150 млн грн.

Як пише "Суспільне", під час обрання запобіжного заходу колишній глава ВС просив зменшити заставу зі 150 мільйонів гривень, бо нібито не має таких грошей та "лишився один".

Крім цього, адвокати підозрюваного наголошували, що доступ до службового кабінету Князєва, де знайшли незаконно передані гроші, мали буцімто й інші люди, а сам суддя був вдома під час обшуку. 

Князєва підозрюють в отриманні хабаря від бізнесмена Костянтина Жеваго за винесення необхідного рішення. Підозрюваний заперечує свою вину і наголошує на тому, що нібито зберігав чужі кошти. 

За даними слідства, у січні 2023 року до Верховного суду надійшла справа за касаційними скаргами ПрАТ  "Ділові партнери" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 12 вересня 2022 року в інтересах бізнесмена Костянтина Жеваго та його компанії "Ferrexpo AG". Розгляд було призначено на 15 березня і Жеваго через довірену особу Сергія Рудометкіна (директору з безпеки ПрАТ "Полтавський ГЗК" – ред.) висловив пропозицію керівництву Верховного суду щодо надання неправомірної вигоди задля винесення судом необхідного їм рішення.

"Всеволод Князєв наказав Горбурову та Горецькому повідомити Жеваго, що за ухвалення необхідного йому рішення він має надати неправомірну вигоду у розмірі 1 мільйон 800 тисяч доларів США для нього та суддів. Вони ж повідомили Жеваго, що той має сплатити 2 мільйони 700 тисяч доларів, розраховуючи, що передадуть 1 мільйон 800 Князєву, а 900 тисяч розподілять між собою" - повідомив прокурор САП.

10 березня Горецький повідомив Жеваго, що судове засідання 15 березня буде перенесене на квітень для надання останньому можливості зібрати кошти. Жеваго передав Горецькому 2 мільйона 600 тисяч доларів США. Спочатку отримані грошові кошти він зберігав в офісі, а в подальшому перемістив на зберігання до індивідуального сейфу.

19 квітня Велика палата Верховного суду, зокрема Князєв, виніс судове рішення на користь Жеваго. 1 травня Князєв надав вказівку Горбурову поділити частину коштів на 10 пакетів, а 450 тисяч залишити на зберігання. Третього травня Горбуров доставив кошти у 10 пакетах до квартири Князєва. 15 травня Горбуров забрав із банку решту і доставив її до квартири Князєва.

"Під час обшуків слідчі вилучили частину коштів у квартирі Князєва, а частину  – в службовому кабінеті" - додав прокурор САП.

Прокурор просив суд відправити під варту Всеволода Князєва, наголошуючи на ризиках втечі підозрюваного, тиску на свідків, знищення доказів. Прокурор просив обрати заставу підозрюваному в 150 мільйонів. Також прокурор наголосив на тому, що у фігуранта можуть бути й інші спільники. 

"В ході кримінального провадження під час негласних слідчих дій задокументоване спілкування, яке свідчить про те, що між учасниками злочинної групи були домовленості про вчинення інших злочинів. А саме — за неправомірну вигоду ухвалювати необхідні рішення під час судового розгляду, а також впливати на справи, які перебувають на досудовій стадії. Але на даний час ми здобули докази тільки по цьому епізоду", - прокурор САП Олександр Омельченко.

Костянтин Жеваго та інші ймовірні спільники підозрюваного поки не отримували підозри, робота над цим триває. Також в матеріалах НСРД присутня особа "Олександр Кравченко", яка, за даними прокуратури, виконувала спеціальне завдання. Горбуров, за даними слідства, не був агентом НАБУ.

Сам підозрюваний Всеволод Князєв заперечував свою вину і заявив, що "до сейфу в якому знайшли кошти, мали доступ й інші особи". Також він зазначив, що нібито голосував проти під час розгляду справи Жеваго. Цю інформацію поки не може підвтердити або спростувати слідство, оскільки не мають доступу до справи. 

Натомість на запитання, чи він брав кошти за винесення необхідного рішення у справі бізнесмена Костянтина Жеваго, підозрюваний не відповів, як і його захисники.

"Я обов'язково поясню, але пізніше. Це стосується не лише мене і я маю узгодити позицію з адвокатами, ми маємо вивчити всі обставини" - сказав Князєв.

Нагадаємо: на початку тижня НАБУ затримало ексголову Верховного Суду Всеволода Князєва на отриманні хабара в розмірі близько 2,7 млн доларів. У САП згодом уточнили, що викрили діяльність злочинної групи, яка під виглядом юридичної компанії працювала на всій території України для отримання в судах необхідних рішень. У четвер ВАКС також обрав запобіжний захід адвокату, якого взяли на одержанні неправомірної вигоди разом з Князєвим.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]