Вчені підрахували наскільки скоротиться людство в разі ядерної війни

|
Версия для печатиВерсия для печати

Ситуація у сфері ядерної безпеки у світі загострюється. Вперше від часів Карибської кризи, відносини між ядерними державами досягли критичної позначки, про що свідчать: ядерний шантаж Російської Федерації, конфлікт США з Китаєм щодо Тайваню, та войовнича налаштованість КНДР.

На цьому тлі, вчені Ратґерського університету, найбільшого ВНЗ в американському штаті Нью-Джерсі, провели дослідження та зробили прогноз наслідків ядерної війни для планети.

"Дані говорять нам про одне: ми повинні запобігти ядерній війні", - заявив заслужений професор кліматології факультету наук про навколишнє середовище Алан Робок.

Фахівці у сфері кліматології зробили розрахунки того, скільки сажі, яка заблокує сонце, потрапить в атмосферу від бурі, що буде спровокована детонацією ядерної зброї. Вчені розглянули шість гіпотетичних військових сценаріїв, п'ять з яких є невеликими війнами між Індією і Пакистаном, та однією глобальною війною між Сполученими Штатами та Росією, з урахуванням ядерного арсеналу кожної країни.

Отримані дані дослідники ввели в Модель системи Землі, таким чином оцінивши імовірну врожайність основних сільськогосподарських культур у кожній країні світу. Також фахівці спрогнозували зміни у пасовищах для худоби та морському рибальстві.

Згідно з прогнозами, навіть найменший ядерний сценарій, зокрема локальний ядерний конфлікт між Індією та Пакистаном, призведе до скорочення врожайності на 7% протягом п'яти років. Тоді як масштабна війна між США та РФ призведе до зниження виробництва продовольства приблизно на 90% через три - чотири роки після бойових дій.

Як зазначають автори дослідження, безпосередньо від  ядерних вибухів, загине близько 360 мільйонів людей, тоді як більше ніж п'ять мільярдів мешканців Землі, стануть жертвами голоду, спричиненого ядерною зимою та змінами клімату.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]