Європа нарощує імпорт озброєнь на тлі агресивної росії, — SIPRI

|
Версия для печатиВерсия для печати

Європа стала лідером у світі за зростанням імпорту зброї за останні п’ять років та, ймовірно, збереже таку позицію через нарощування європейськими країнами запасів зброї на тлі російського вторгнення в Україну.

Про це повідомляє Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI), пише Радіо Свобода.

За даними опублікованого 14 березня дослідження, у період з 2017 по 2021 рік фахівці фіксували зниження загального обсягу світових міжнародних постачань зброї (загалом на 4,6% порівняно з попереднім п’ятирічним періодом). Тоді як імпорт Європи зріс на 19%.

«Серйозне погіршення відносин між більшістю європейських держав і Росією стало важливою рушійною силою зростання європейського імпорту озброєнь, особливо для держав, які не можуть задовольнити всі свої потреби за рахунок власної військової промисловості», – сказав Пітер Веземан, старший науковий співробітник програм SIPRI з постачання озброєння.

Російське вторгнення в Україну вже спонукало європейські країни, зокрема Німеччину, Данію та Швецію оголосити про плани збільшення військових витрат. Очікується, що й інші країни, особливо на східному фланзі НАТО, зроблять так само, оскільки Україна межує із кількома країнами НАТО.

SIPRI вказує, що Сполучені Штати нині є найбільшим у світі експортером зброї з часткою ринку у 39 відсотків, що більш ніж удвічі перевищує обсяги Росії, яка на другому місці з часткою у 19 відсотків.

 

 «Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]