Як допомогти людям, які опинились під завалами (ПОРАДИ МОЗ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Міністерстві охорони здоров'я дали поради, як правильно надавати допомогу людям, які опинились під завалами.

У людей, які потрапили під завал, може розвинутись небезпечний стан, який називається "синдромом довготривалого здавлення".

Він виникає через здавлення частин тіла уламками споруд, масивами ґрунту, тривалим стисканням кінцівки масою власного тіла.

Як допомогти постраждалому?

  • Переконайтесь, що немає небезпеки та заспокойте людину, поясніть їй свої дії.
  • Спитайте, як довго людина знаходилась під тиском уламків. Якщо вона без свідомості, слід вважати, що пройшло більше 10 хвилин.
  • Якщо з моменту стискання пройшло більше 10 хвилин не потрібно звільняти стиснену частину тіла людини.
  • Викличте швидку допомогу та спостерігайте за людиною до приїзду медиків, після чого передайте їм всю отриману інформацію.
  • Якщо з моменту стискання людини пройшло менше 10 хвилин, слід звільнити стиснену частину тіла.
  • У разі кровотечі потрібно накласти тиснучу пов'язку, за необхідності можна накласти кровоспинний джгут.
  • Якщо є перелом кінцівки, потрібно її знерухомити за допомогою шин чи підручних засобів.
  • Якщо з моменту стискання пройшло більше 10 хвилин, звільняти людину не варто, але якщо потрібна термінова евакуація, перед звільненням накладіть постраждалому кровоспинний джгут.
  • Також потрібно вкрити людину термопокривалом або ковдрою.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]