Як працює лізинг нового авто в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Лізинг є довгостроковою орендою авто з правом його викупу. Якщо простіше, то хтось купує авто за вас та дає його вам в оренду.

Придбати нове авто в лізинг можна з фіксованими щомісячними платежами. Сплачуєте всю суму – отримуєте авто у власність. Договір з лізинговою компанією зазвичай укладається на 1-5 років. Інколи враховується не час користування, а кілометри пробігу.

Як працює лізинг: основні етапи

Як працює лізинг: основні етапи

Процедура лізингу досить проста:

  1. Лізингоодержувач або орендар обирає потрібне авто та звертається до лізингової компанії чи безпосередньо до салону, який допомагає вибрати лізингодавця.

  2. Майбутній орендар авто надає лізинговій компанії довідку з місця роботи, копію трудової книжки. Він має підтвердити платоспроможність.

  3. Лізингова компанія аналізує документи, визначає умови угоди та підписує з орендарем договір.

  4. Лізингодавець купує вибране авто в автосалоні, реєструє право власності та передає автомобіль орендарю.

  5. Лізингоодержувач сплачує щомісячні внески та має право користуватись транспортним засобом, але не може продавати його, закладати чи передавати в суборенду.

Власник авто періодично перевіряє його стан. Якщо орендар протерміновує виплати, перевірки можуть відбуватись частіше. Борги, часті ДТП та порушення пунктів договору дають право лізинговій компанії розірвати договір та вилучити машину.

Якщо орендар не має можливості надалі сплачувати лізинг, він може закрити лізинговий договір. Зробити це набагато простіше, ніж якби це був автокредит. У разі успішної виплати всієї вартості транспортного засобу орендар отримує право власності на нього.

Переваги лізингу для покупців

Лізингові програми дають можливість поступово виплатити вартість авто або просто орендувати його на певний час. Перший внесок по лізингу зазвичай не перевищує 50% від вартості машини, застава не потрібна. Аванс може складати 5-6 щомісячних платежів. Це дуже виручає, якщо потрібної суми для оформлення кредиту немає, а транспортний засіб потрібен терміново.

Оформлення лізингу дає можливість не чекати схвалення кредиту. Тож якщо транспортний засіб ви потребуєте саме зараз, доречно обирати саме лізинг. Зазвичай щомісячні платежі однакові, але деякі компанії пропонують вигідні умови для сезонного бізнесу. Лізингодавець може зручно розподілити платежі, якщо авто потрібне для туристичного або іншого сезонного бізнесу.

Купуючи автомобілі в лізинг, орендарі не переплачують складні відсотки. Орендоване авто не може бути відібране за інші борги. Укласти договір можна на кілька років, а за цей час зібрати кошти на викуп авто або прийняти рішення про припинення оренди.

На що звернути увагу при виборі лізингової програми

По-перше, слід визначити власний бюджет та бажану модель машини. Обираючи авто в лізинг, потрібно враховувати, що платіж доведеться вносити щомісяця. Краще, щоб він не становив більше третини місячного бюджету.

Перед підписанням договору слід уважно з ним ознайомитись. В ньому повинно бути вказано:

  • марку та модель вибраного авто;

  • повну вартість машини;

  • розмір авансу;

  • розмір щомісячного внеску;

  • відсотки та комісії;

  • терміни та особливості сезонної заміни шин;

  • регулярність технічного обслуговування;

  • порядок заміни авто при ДТП чи поломці.

Лізингові компанії часто вписують в договір досить дивні умови. Наприклад, заборону на евакуацію авто з місця аварії, обмежений пробіг та навіть область, на території якої можна користуватись автомобілем. Все це слід враховувати, щоб випадково не порушити пункти договору.

Чи вартий лізинг вашої уваги

Обрати лізинг авто в Україні можна хоча б заради мінімального набору документів та простішої процедури схвалення в порівнянні з кредитами. Лізинг підходить тим, кому транспортний засіб потрібен для розвитку бізнесу чи виконання нетривалих, разових або сезонних робіт. Щомісячні платежі за лізинговими програмами зазвичай набагато нижчі, ніж при кредитуванні. Багатьом лізинг підходить завдяки гнучкому графіку платежів. 

До моменту останньої виплати відсутнє набуття права власності на авто. Страхування та технічне обслуговування покладається на лізингову компанію, тож орендар економить час та не витрачає зусилля на оформлення документів.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]