Як Резніков надурив державу та українських виробників форми та іньшого річового майна

|
Версия для печатиВерсия для печати

"Я вже розповідав, як українських виробників форми та іньшого річового майна надурив попередній міністр оборони, коли всупереч його публічним обіцянкам у першому кварталі 2023 МОУ майже половину із всього річного обсягу фінансування (це було 10 мільярдів грн. з 20, виділених в бюджеті 2023 на речове майно для ЗСУ) витратило на непрозорі закупівлі у мутних посередників-імпортерів не маючих жодної швейної машинки.

У підсумку:

- наприкінці 2023 року більшість виробників форми, трикотажної і постільної білизни, взуття та пр. осталась без замовлень і більшу частину 2023 р. простоюють;

- посередники вивели бюджетні кошти за кордон замість підтримки відчізняні економіки

- речове майно закуплено неякісне та ще й дорого;

- багато контрактів зірвано і продукція досі не поставлена.

Ті, хто за це відповідав вже під слідством. Але мало хто знав подробиці, як це відбувалось і кому ж пішли такі величезні бюджетні гроші. Тому було цікаво побачити сьогодні розслідування від Євген Плінський про деяких фігурантів, завдяки яким без роботи залишись багато десятків потужних українських виробництв. Цитую:

"Як "вдягнути" Міноборони на 1.5 млрд грн і на вкрадені гроші скупити нерухомість в "Конча-Заспа".

Існує у Львові бізнесмен-будівельник Ігор Гринкевич. У нього є дружина Світлана та син Роман.

Ця родина володіє цілим пулом будівельних компаній: ТОВ "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ", ТОВ "Будівельна компанія СІТІГРАД", ТОВ "Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ". Є в них навіть благодійний фонд НОРЕ UA

Компанії Гринкевича постійно потрапляють в корупційні скандали, пов’язані з тендерами на будівництво.

У 2021 році "Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ" зловили на махінаціях під час будівництва полігону "Широкий Лан", а у 2013 була історія реконструкції Вірменського собору.

Але це справи старі, і згадав про них лише для розуміння, з ким ми маємо справу.

Тепер до суті.

На початку 2023 року цей родинно-будівельний альянс вривається в закупівлі Міноборони.

Але увірвались вони не на тендери постачання будівельних матеріалів, а на постачання ОДЯГУ для ЗСУ.

Уявіть собі.

Не маючи жодного виробництва одягу, жодної швейної машинки та спеціалістів, три компанії Гринкевичів у січні-лютому 2023 підписали з Міноборони 23 договори на загальну суму 1,54 млрд грн. на постачання літнього одягу та білизни. Жодних відкритих процедур та тендерів, звісно, не було.

І це в той самий час, коли реальні виробники одягу в Україні бігали і кричали, що МО не дає їм контракти, а замовляє незрозуміло що, незрозуміло в кого.

І дійсно, навіщо МО було купувати білизну для військових у виробників білизни, коли її можна придбати її у родини львівських будівельників.

Зрозуміло, компанії Гринкевича нічого не виробляли, просто перекуповували все в Туреччині за приблизно 40% отриманих від Міноборони грошей. 60% в кишеню, а 40% на турецький закуп.

При цьому, задля збільшення маржі, білизна та одяг купувались не відштовхуючись від ТУ контрактів, а відштовхуючись від ціни. Чим дешевше, тим краще. Тому якість поставленої білизни та одягу не відповідає жодним умовам військового забезпечення. Але це лише початок трешу.

Виявилось, що компанії: "ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ", "Будівельна компанія СІТІГРАД" та "Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ" отримували гроші від МО без факту постачання одягу, за підробленими актами приймання-передачі з правом "довозу" одягу тоді, коли вийде.

Літня білизна замовлялась МО в січні-лютому 2023 з умовою постачання до 31 травня 2023, аби влітку бійці мали літній одяг, але по жодному з контрактів компаній Гринкевича товари не були поставлені в строк. Літній одяг довозили в вересні-жовтні, а по деяким контрактам не довезли досі.

Схема працювала так:

1. Підписання договорів з МО

2. Підробка актів приймання-передачі товарів

3. Оплата Департаментом фінансів МО рахунків на підставі підроблених документів

4. Отримання коштів від МО

5. Виведення 60% коштів у тіньовий обіг.

6. Використання 40% коштів для купівлі валюти та подальшого розрахунку з турецькими підприємствами за необхідне речове майно

7. Ввезення речового майна в Україну.

З отриманих від МО 1.54 млрд майже 1 млрд. було виведено та спрямовано на придбання елітної нерухомості (квартир, будинків, офісних центрів) та автівок для членів родини.

І якщо вам здається що я там щось "накидую", то ще місяць тому на Цензор.НЕТ Тетяна Ніколаєнко опублікувала фрагменти звіту рахункової палати (посилання в коментарях), де чітко описано як працювали компанії Гринкевича.

"БУДІВЕЛЬНИЙ АЛЬЯНС МОНТАЖПРОЕКТ" зірвала постачання до 31.05.2023 на 425 087,28 тис. грн за 5 договорами

№ 286/3/23/109

№ 286/3/23/113

№ 286/3/23/114

№ 286/3/23/115

№ 286/3/23/116

"БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ СІТІГРАД" зірвала постачання до 31.05.2023 на 493 495,78 тис. грн за 5 договорами

№ 286/3/23/118

№ 286/3/23/119

№ 286/3/23/121

№ 286/3/23/122

№ 286/3/23/123

ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ" зірвала постачання до 31.05.2023 на 585 447,74 тис. грн за 7 договорами

№ 286/3/23/101

№ 286/3/23/102

№ 286/3/23/103

№ 286/3/23/104

№286/3/23/105

№ 286/3/23/107

№ 286/3/23/108

І це лише початок історії. Далі буде…"

Я ж додам к цьому тільки, що дуже радує не тількі те, що після всього того, що описано в цьому розслідуванні, з травня 2023 всі закупівлі в МОУ форми та річового майна стараннями Dana Yarovaya та керівників Мінекономіки (Юлія Свириденко та Надія Бігун) перейшли у Prozorro, але й те, що окрім цінового крітерію відбору постачальник МОУ тепер повинен відповідати головній кваліфікаційній умові - це наявність виробничих потужностей.

Сподіваємось, що всі ці напрацювання будуть підтримані новим закупівельним агентством - Державним оператором тилу (ДОТ, керівник Arsen Zhumadilov). Хочеться побажати їм і новому профільному заступнику міністра оборони Dmytro Klimenkov зробити все, щоб те, що ми від них почули на нещодавніх зустрічах з виробниками про прозорі закупівлі, прогнозовані та по єдиним для всіх правилам, було втілено в життя і чітко запрацювало вже з початку 2024 року…

Автор: Олександр Соколовський, власник групи компаній Текстиль Контакт

(Джерело).

ВГОРІ: ОЛЕКСІЙ РЕЗНІКОВ. ФОТО УКРІНФОРМУ

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:10
НАТО нібито визначило два тригери з боку РФ після яких воно може відкрито втрутитись у війну в Україні
15:30
В окупованому Бердянську підірвали організатора катівні
14:11
На Рівненщині ченці Гурбинського монастиря ПЦУ вирощують зерно, щоб розбудувати монастир (ВІДЕО)
13:51
Обіцяна Заходом зброя може йти ще довго, але прориву рашистами фронту експерти не очікують
12:46
Останні масовані атаки рашистів завдали енергетиці збитків на понад 1 мільярд доларів
11:43
Більшість помісних церков досі не визнають автокефалію ПЦУ, бо очікують чим завершиться війна - Єпіфаній
10:45
Розвідка попереджає, що рашисти планують диверсії по всій Європі - Financial Times
09:03
Благодатний Вогонь прибув до України
20:00
На Пасху в Україні традиційні короткочасні дощі, тепло та лагідно
18:08
Великдень у Софії Київській: відтворять давні українські традиції святкування

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]