Юрій Касьянов: Чому немає українських КАБів?

|
Версия для печатиВерсия для печати

"Вночі, нарешті, українські дальні безпілотники завдали правильних ударів по аеродромах і військових заводах противника. Масовані удари. Будемо сподіватися, що таке свято буде повторюватися щоночі )) Але сьогодні я хочу розповісти про КАБи, носіями яких є бомбардувальники Су-34, що базуються, зокрема, в Курську та Морозівську, за якими цієї ночі прилетіла відплата.

Дехто думає, що КАБи (кориговані авіабомби) - це якесь ноу-хау орків, але це абсолютно не так. По суті, це звичайна авіабомба, до якої приробили примітивні крила і нескладну апаратуру управління, для того, щоб скидати бомбу не входячи в зону ураження ППО, і щоб вона точно - за супутниковими координатами - вражала ціль.

Такі бомби - звісно, ще без супутникової навігації - активно розробляли і широко застосовували ще в роки Другої світової війни. Робили їх німці, американці, британці, японці, робили їх навіть у СРСР.

Наводилися стародавні КАБи автопілотом, телевізійним каналом - оператором, головкою самонаведення, оператором візуально - за палаючими фаєрами на оперенні бомби або за сигналами лампи-спалаху. Управлялися такі бомби навіть по дротах. І єдине незрозуміло - чому Україна сьогодні, через десять років війни, не виготовляє свої КАБи?

Ось, наприклад, американська плануюча бомба (той самий КАБ) серії GB. Не найвдаліша програма (про вдалі розповім пізніше), зате дешево і сердито!

Подивіться на фото - звичайна авіабомба, до якої кріпиться дерев'яне крило й оперення, а в дерев'яній шухляді одразу за бомбою розміщений автопілот, апаратура управління й акумулятори. Коштує копійки - трохи дорожче за FPV-дрон, завдяки великим крилам може пролітати десятки кілометрів, а якщо приєднати до неї недорогий мотор - ось вам і готовий "шахед", який можна запускати з землі, а не тільки скидати з літака.

Американці атакували плануючими бомбами цілі в Німеччині, але через недосконалий автопілот не часто потрапляли куди треба. Потім поставили на бомбу першу у світі військову телекамеру фірми RCA і і наводили бомбу на ціль за телевізійною картинкою. (Відео такого застосування).

Знаєте яка тоді була якість відеопередачі та зв'язку?.. Але нічого страшного - працювало!

А тепер у нас є все - найкращі у світі автопілоти, супутникова навігація, денні та нічні відеокамери, системи зв'язку, а своїх КАБів немає. Парадокс."

Юрій Касьянов, ЗСУ

(Джерело).

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
12:29
Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
12:01
Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]