За два місяці війни США не виявили ознак підтримки росії Китаєм – Reuters

|
Версия для печатиВерсия для печати

За два місяці повномасштабного вторгнення в Україну високопосадовці США не виявили відкритої військової чи економічної підтримки росії з боку Китая.

Про це пише Reuters із посиланням на джерела в американських владних колах.

Водночас посадовці все ще занепокоєні давньої китайською підтримкою росії загалом. Хоча побоювання щодо надання росіянам підтримки у війні проти України станом на зараз не справдились. 

"Ми не бачили, щоб КНР надавала пряму військову підтримку війні росії проти України чи вживала систематичних зусиль, щоб допомогти рф ухилитися від наших санкцій", – заявив представник адміністрації Байдена. 

Співрозмовник агентства додав, що Штати продовжують слідкувати за Китаєм та іншими країнами, які можуть надати росії підтримку чи сприяти ухиленню санкцій.

Крім того, Китай став уникати нових угод між своїми державними нафтопереробними заводами і росією, попри великі знижки. 

Минулого місяця Китай утримався від голосування в ООН щодо російського вторгнення, і навіть цей крок США як перемогу. Водночас КНР відмовилася засудити дії росії та критично поставилася до західних санкцій.

Обсяг торгівлі між рф і Китаєм підскочив у першому кварталі, а в лютому вони оголосили про "безмежне партнерство". 

Китай у питанні війни росії проти України займає неоднозначну позицію. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголошувала на розширенні співпраці між москвою та Пекіном. Вона сказала, що Китай заявив про дружбу з росією, яка "не має меж". 

Лідер Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін говорив про "глобальну безпекову ініціативу" та підтримку "неподільності безпеки" – концепції, яку просувала росія. Крім того, китайські державні ЗМІ повторювали російську пропаганду навіть щодо убивств мирних українців у Бучі. 

При цьому офіційно Пекін запевнив європейських лідерів, що буде домагатися миру в Україні, але робитиме це на власних умовах, уникаючи тиску Росії.

Президент РФ Володимир Путін і президент Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі в Пекіні, 4 лютого 2022 р. Фото: EPA/UPG

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
10:20
Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
10:01
Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
08:00
Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
20:00
У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
18:02
"Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]