Західні військові експерти порівнюють бойові дії в Україні з боями в Нормандії під час Другої Світової

|
Версия для печатиВерсия для печати

Війну в Україні часто порівнюють із Першою світовою — і там, і там позиційні бої. Але експерти мають й іншу думку — вона може бути схожа на висадку союзників у Нормандії 1944 року.

Думки експертів про хід бойових дій в Україні публікує RAND Corporation.

Українська армія влітку 2023 веде контрнаступ. Намагаючись підготуватись до нього, російські військові звели оборонні споруди, що включають багатокілометрові системи траншей, мінні загородження, протитанкові рови та «зуби дракона».

Враховуючи ці приготування, а також за фактом повільний поступ українських військ, журналісти, політики та експерти вже давно стали порівнювати поточний стан справ на російсько-українському фронті із західним фронтом Першої світової війни, де відбувалися кровопролитні битви без будь-якого стратегічного успіху для сторін конфлікту. .

Рафаель Коен та Джан Джентіле — експерти RAND Corporation, авторитетного американського аналітичного центру, вважають таке порівняння невірним. На їхню думку, український наступ 2023 року скоріше треба порівнювати з висадкою союзників у Нормандії 1944 року.

Вони відзначають, що характер бойових дій в Україні більше схожий на бої Другої світової війни, враховуючи мінливість становища на фронті. Якщо на західному фронті Першої світової учасники війни опинилися в безвиході, де жодна із сторін роками не могла подолати потужні оборонні споруди противника, то у Другій світовій позиційні бої змінювалися швидкими проривами.

«Армії США знадобилося близько шести тижнів запеклих боїв, щоб відтіснити німців, що обороняються, всього на 19 миль (близько 30 кілометрів) від плацдарму [у Нормандії] до французького міста Сен-Ло. Але коли американцям нарешті вдалося прорвати лінію оборони противника, німці відступили», — пишуть Коен та Джентіле.

Саме в цьому, вважають експерти, війна Росії з Україною схожа на Другу світову. Вони згадують бої у 2022 році під Києвом, Харковом та Херсоном, де періоди затишшя змінювалися швидким поступом української армії.

Ще одна подібність між нинішньою війною та західним фронтом Другої світової – щільність військ. Влітку 1944 року середня густота німецьких військ, з якими зіткнулися війська союзників, становила близько тисячі осіб на милю (1,6 кілометра). В Україні щільність російських військ на найзахищеніших рубежах оборони становить близько 700 осіб на милю. Для порівняння, напередодні битви на Соммі у липні 1916 року середнє співвідношення військ на милю з кожного боку становило близько 10 тисяч осіб.

У війні Росії з Україною обом сторонам не вистачає «людського ресурсу», щоби розподілити військових по всій лінії фронту. Росіянам доводиться обирати, де зміцнювати оборону, а де ні, а українцям треба знаходити слабкі місця у російській обороні. Це теж, за словами експертів, відповідає тому, що відбувалося у Нормандії 1944 року.

Експерти зазначають, що силам Антанти в роки Першої світової війни вдалося прорвати оборону супротивника за рахунок чисельності військ, а також технічних інновацій – танків та авіації. ЗСУ не можуть використовувати таку тактику. Вони ведуть повільний і обережний наступ, навмисно утримуючи частину своїх сил у резерві.

«Ніщо не гарантує, що Україна найближчими тижнями досягне свого прориву в Нормандії. Але аналогія з Другою світовою війною — це аргумент на користь терпіння та наполегливості. Майже вісім десятиліть тому США зіштовхнулися з тими самими труднощами, з якими стикається сьогодні Україна. Але армія США упиралася, а її повільне, щоденне просування вимотувало німців, що оборонялися, що врешті-решт здобуло свій ефект», — підсумували експерти.

Вгорі: український військовослужбовець у районі Бахмута на Донеччині. 13 липня 2023 року. Фото: Sofiia Gatilova / Reuters / Scanpix / LETA

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]