"Журналіст" Пабло Гонсалес, якого з України лагідно видворила СБУ напередодні вторгнення, у Польші викритий як агент ГРУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Іспанського журналіста російського походження Пабло Гонсалеса (Павла Рубцова), який перебуває під арештом у Польщі з лютого минулого року, підозрюють у стеженні за Жанною Нємцовою, дочкою вбитого російського опозиціонера Бориса Нємцова.

Про це пише «Агентство» з посиланням на два джерела.

За словами джерела з Фонду Бориса Нємцова, Гонсалес познайомився з Жанною у 2016 році у Брюсселі. Вони потоваришували, іспанця почали запрошувати на заходи фонду. Коли Гонсалеса затримали у Польщі, місцеві спецслужби вивчили вилучені у нього цифрові носії та знайшли на них докладні звіти про діяльність Німцової та людей з її оточення. Особливо журналіста цікавили учасники літньої школи журналістики з України та США. Передбачається, що стеження велося за завданням ГРУ.

У звітах Гонсалеса згадуються люди, з якими він познайомився через Фонд Нємцова, зокрема адвокат Ілля Новіков та опозиціонер Володимир Кара-Мурза. Також на вилучених у журналіста носіях інформації слідчі знайшли листи Бориса Нємцова, ймовірно, скопійовані з ноутбука його дочки. Через це Гонсалесу загрожує ще одне звинувачення у незаконному доступі до інформації.

Гонсалес (крайній ліворуч) з російським опозіціонером Іллею Яшиним

Жанна Нємцова відмовилася відповідати на запитання «Агентства», пославшись на те, що дала польській владі підписку про нерозголошення. Співзасновник фонду Нємцова Ольга Шоріна підтвердила, що Гонсалес брав участь у заходах організації, але запевнила, що він не мав доступу до документів та конфіденційної інформації.

Пабло Гонсалес народився в СРСР у російської та іспанки, у нього два громадянства. Пізніше він за матір'ю переїхав до Іспанії. З 2014 року Гонсалес працював як військовий журналіст, зокрема, висвітлював події у Криму та на Донбасі.

Незадовго до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну СБУ видворила Гонсалеса із країни. Невдовзі його затримали у Польщі за підозрою у роботі на російську розвідку та намір незаконно повернутися до України.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]