41,4% українців вважають політику Угорщини на Закарпатті підготовкою до анексії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Понад 40% українців вважають політику Угорщини на Закарпатті підготовкою до окупації цього регіону.

Про це свідчить опитування фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології на замовлення Інституту центральноєвропейської стратегії у рамках спецпроєкту Re:Open Zakarpattia.

Респондентів питали, що вони думають про нинішню політику Угорщини щодо угорської нацменшини на Закарпатті - фінансування шкіл, вчителів, надання грантів підприємцям тощо.

41,4% учасників опитування назвали такі дії Угорщини підготовкою до можливого приєднання цих територій до Угорщини. Тільки 19,9% вважають це дружньою допомогою угорській меншині на Закарпатті, а 18,4% - сприянням розвитку краю на умовах України. Кожен п'ятий респондент не зміг відповісти на це питання.

Проте таке ставлення до політики Угорщини на Закарпатті відрізняється від думки самих жителів Закарпатської області. За результатами регіонального опитування, проведеного у серпні-вересні у 2020 році, 31,5% респондентів назвали дії Угорщини дружньою допомогою угорській меншині на Закарпатті, а ще 40% - сприянням розвитку краю за умови узгодженості дій угорського уряду з умовами українського уряд.

Загалом ставлення українців до Угорщини доволі скептичне.

Соціологи просили оцінити відношення до України з боку таких країн, як Польща, Угорщина, Словаччина, Румунія та Чехія. З'ясувалося, що тільки 28,3% українців вважають Угорщину дружньою державою, а 15,3% - ворожою.

Нагадаємо, що відносини між Україною та Угорщиною погіршилися в 2017 році через прийняття Верховною Радою нового закону про освіту. Угорцям здалося, що він обмежує права їхньої діаспори в Закарпатській області. Угорське МЗС у відповідь почало блокувати участь України в заходах НАТО.

У 2019 році Україна внесла поправки в закон про освіту, відтермінувавши до 1 вересня 2023 року дію мовної статті, що розлютила Угорщину, але Будапешт це не влаштувало.

Ще більше загострення відбулося під час місцевих виборів у жовтні 2020. Сіярто відкрито закликав угорців Закарпаття підтримати на місцевих виборах політичну силу КМКС "Партія угорців України", після чого МЗС України вручило ноту протесту угорському послу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]