Близько 1,5 мільйона українців працює у Польщі - Дещиця

|
Версия для печатиВерсия для печати

Станом на сьогодні в Польщі перебуває і працює приблизно 1,5 млн українців. Це значний людський капітал, який цінують в Польщі, а частина з українців, набравшись досвіду та фінансових ресурсів могла б згодом успішно інвестувати у розвиток власного бізнесу в Україні.

Про це під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Трудові ресурси» заявив у вівторок посол України в Польщі Андрій Дещиця.

“Ми маємо зростання кількості трудових мігрантів: якщо порівнювати з 2014 роком, то спостерігається зростання у два-три рази. Зараз мова йде про приблизно 1,5 млн українців, які працюють в Польщі”,- заявив Дещиця.

Він додав, що приблизно 600 тис. українців офіційно сплачують податки у фонд соціального страхування Польщі, а решта працюють легально, на трудових угодах, але не сплачують податків у країні.

За його словами, у Польщі дуже добре ставляться до трудових мігрантів з України.

Дипломат зауважив, що українці виїжджають на роботу до Польщі через вищу зарплату, можливість себе реалізувати, і стабільнішу ситуацію, що дозволяє їм заробити гроші.

“Ще один фактор, на який зважають українці, котрі їдуть до Польщі, це - близькість до України. Цей фактор мотивує українців до того, що якщо економічна ситуація в Україні покращиться, то вони повернуться”,- наголосив Дещиця.

Він додав, що українці, які легально працюють в Польщі, зацікавлені у важливій формі соцзахисту: можливості отримання польської пенсії у випадку, якби вони переїхали до України. Він додав, що це важливий елемент у контексті повернення трудових мігрантів до України.

“Зараз ми працюємо над укладенням нової угоди між Україною і Польщею про працевлаштування і соціальне забезпечення українських трудових мігрантів”,- зауважив посол України в РП.

На переконання Дещиці, ще одним “містком” для повернення громадян України додому може бути досвід створення ними нових підприємств у Польщі. Він вважає, що з часом українці можуть перенести його в Україну. У цьому контексті дипломат поінформував, що у 2014 році у Польщі було 680 компаній, де власниками були українці, а у 2021 році ця кількість зросла до 16 тисяч.

“Це свідчить про те, що українці не просто приїжджають до Польщі на будівництво чи збирання полуниці, а думають про створення свого бізнесу. Якщо він би мав розвиватися, то потенційно це мало б відбуватися в Україні”,- переконаний дипломат.

За його словами, українські трудові мігранти набираються досвіду, капіталу та відповідних контактів і це все пізніше може бути використане ними при поверненні в Україні.

Він також звернув увагу на українських студентів в Польщі, яких зараз навчається в РП близько 50 тисяч. Він зауважив, що частина з них залишиться в Польщі чи поїде далі на Захід, але частина повернеться в Україну.

“Треба подумати над заохоченням молоді вести бізнес в Україні. Ми можемо створити їм належні умови залишитися в Україні”,- констатував український дипломат.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:05
Ворог просунувся в Кураховому , біля Нового Комара та на Курщині
20:00
Тиждень в Україні почнеться туманами, вдень близько 0°
18:04
Костянтин Матвієнко: Історичний Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни
16:09
Президент України зустрівся з новим главою Євроради й топдипломаткою ЄС
16:03
Обшук у полтавському ресторані «Міміно»: власник закладу може бути посередником у передачі хабарів топ-керівникам поліції та прокуратури області від криміналітету
14:14
Ворог на човнах форсував Оскіл ще й біля Масютівки
12:51
Мене запроторили за ґрати, аби відібрати "Укрнафту" - Коломойський вдає з себе жертву Зеленського
10:01
У Румунії сьогодні парламентські вибори, до влади можуть прийти проросійські сили
08:00
Ворог окупував Берестки на Донеччині та просунувся біля низки сіл
07:41
Трамп пригрозив країнам БРІКС 100% митом на імпорт у разі відмови від долара

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]