Дикунська Росія, країна нелюдів і бидла: правозахисники показали тортури у в'язницях РФ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Російський правозахисний проєкт Gulagu.net опублікував 17-хвилинне відео, в яке увійшли кадри, зняті в туберкульозній лікарні Федеральної служби виконання покарань у Саратовській області, в бєлгородській виправній колонії № 4 та у ВК № 6 на Камчатці.

Матеріал опублікований в Ютубі (Лише 18+, містить сцени жорстокого насильства).

Засновник Gulagu.net Володимир Осечкін у поясненні до відео у своєму акаунті у Фейсбуці написав, що вони «доводять те, що стосовно ув'язнених регулярно вчинялися тяжкі та особливо тяжкі насильницькі злочини, які ретельно приховувалися і за вчинення яких до нашого розголосу досі не висунуто обвинувачення жодному садистові, капо і співробітникові ФСВП».

Правозахисний проєкт Gulagu.net 4 жовтня оголосив, що отримав 40 гігабайтів записів тортур і зґвалтувань ув'язнених у російських колоніях. «Секретний архів» передав правозахисникам програміст, який протягом п'яти років під час свого ув'язнення мав доступ до комп'ютерів ФСВП у Саратовській області.

5 жовтня, після публікації трьох записів знущань і зґвалтувань ув'язнених у саратовській туберкульозної лікарні ФСВП, Федеральна служба виконання покарань і Генпрокуратура почали перевірки. Слідчий комітет порушив кримінальну справу за статтею про насильницькі дії сексуального характеру, вчинені групою осіб за попередньою змовою. Глава управління ФСВП по Саратовській області подав у відставку.

Засновник Gulagu.net повідомляв, що правозахисники планують поетапно публікувати записи, що свідчать про тортури і знущання з ув'язнених у системі ФСВП.

Як повідомлялося раніше, Gulagu.net отримав відео від колишнього в'язня-програміста, якого «самого били і катували, а потім вирішили використати як професіонала». Оперативники ФСВП знімали відео «для звіту керівним інстанціям», припустив він. Самі правозахисники ще не вивчили весь архів.

Gulagu.net з 2013 року публікував розповіді в'язнів про зґвалтування в саратовській ОТЛ-1. У січні 2021 року проєкт випустив фільм, в якому ув'язнені говорили про вимоги «платити по 50-300-500 тисяч рублів здирникам за те, щоб їх не ґвалтували і не "опускали"». Після цього повідомлялося про порушення кримінальної справи за статтею про насильницькі дії сексуального характеру.

У вересні Gulagu.net виклав п'ять фото зі сценами сексуального насильства в російській тюремній лікарні. Постраждалі говорили, що їх ґвалтували «активісти», оформлені в установі санітарами і завгоспами.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]