Експорт агропродукції з України зріс майже на 17%

|
Версия для печатиВерсия для печати

Експорт агропродовольчої продукції у січні-вересні 2021 року склав 18,2 млрд дол. США, що на 2,6 млрд дол. США або майже на 17% перевищило відповідний показник 9 місяців 2020-го.

Про це повідомив Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» за даними Державної служби статистики України.

Визначальними позиціями у товарній структурі вітчизняного агропродовольчого експорту є зернові та олійні культури, олія, залишки і відходи, а також м’ясопродукти. Їх сукупна частка становить понад 85% в аграрному експорті.

"Основними ринками збуту залишаються чотири регіони – країни Азії, Європейського Союзу, Африки та СНД. Загалом на них припадає більше 97% вартості українського експорту сільгосппродукції. Причому 2021 року спостерігається зростання вітчизняного агропродовольчого експорту до всіх цих географічних регіонів", - зауважили аналітики ІАЕ.

Основними імпортерами вітчизняної агропродукції залишаються азійські країни, які за січень-вересень 2021 р. закупили українського продовольства на 9,016 млрд дол. США. Частка Азії за цей період склала близько 50% від загального експорту аграрної продукції.

Близько третини вітчизняного експорту сільгосппродукції – 30% – припадає на країни Європейського Союзу. За 9 місяців 2021 р. вони закупили українського продовольства на 5,417 млрд дол. США.

Обсяги експорту до країн Африки склали 2,327 млрд дол. США – 13% від загального експорту аграрної продукції.

Країни СНД за 9 місяців 2021 р. імпортували українського продовольства на 959 млн дол. США, що становило 5% від загального експорту аграрної продукції.

За результатами січня-вересня 2021 року рейтинг країн – імпортерів вітчизняної агропродукції очолив Китай. З початку нинішнього року ця країна закупила українського продовольства на 2,915 млрд дол. США, на 36% перевищивши відповідний показник минулого року у 2,136 млрд дол. США.

Друге місце посідає Індія, яка імпортувала з України сільгосппродукції на 1,35 млрд дол. США. На третьому – Нідерланди, які з початку року закупили українських харчів на 1,203 млрд дол. США.

Значну виручку українські експортери отримали також з Єгипту (969 млн дол. США), Туреччини (747 млн дол. США), Польщі (743 млн дол. США), Іспанії (649 млн дол. США), Індонезії (634 млн дол. США), Німеччини (509 млн дол. США), Італії (452 млн дол. США).

Ці десять країн – імпортерів вітчизняної агропродукції у січні-вересні 2021 року забезпечили понад 55% доходів від експорту продукції агропромислового комплексу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Новини

Важливо

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]