Глава Інгушетії Юнус-Бек Євкуров подав у відставку через «роз'єднання народу»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Глава Інгушетії Юнус-Бек Євкуров 24 червня звернувся по телебаченню до жителів республіки і заявив, що найближчим часом покине свій пост. Євкуров очолює регіон більше десяти років.

Російські ЗМІ пишуть про те, що знайти наступника у «втомленій від силовиків» Інгушетії - непросте завдання.

Юнус-Бек Євкуров, який управляє Інгушетією з 2008 року, оголосив, що піде у відставку, в ефірі республіканського телебачення. «Все, чого ми досягли, що є у нас сьогодні, - ніщо, якщо немає єдності нашого народу. Я чітко бачу, що сьогодні вона проходить випробування на міцність. Я не сліпий, влада не затьмарила мені очі. Давайте наберемося мужності сказати, що всі ми - влада, яку я представляю, громадські, релігійні організації - відповідальні за те, що сьогодні ми роз'єднані. Кожен з нас стоїть перед вибором: особисті інтереси або інтереси республіки. Закликаю всі зацікавлені сторони зробити свій вибір. Я свій вибір зробив», - пояснив свої наміри Євкуров.

Рішення покинути пост глави республіки, яка з осені 2018 року переживає політичну кризу, виявилося несподіваним. Джерело «Медузи», близьке до повноважного представнику президента в Північно-Кавказького федеральному окрузі, каже, що тиждень тому відставку Юнус-Бека Євкурова «ще нічого не віщувало, ніякої інформації не просочувалося».

Причиною поспішної відставки Євкурова на думку експертів стало загострення конфлікту через перегляд кордонів Інгушетії і Чечні.

Протести проти встановлення нових кордонів Інгушетії і Чечні не вщухають з осені 2018 року. 26 вересня Юнус-Бек Євкуров, який був переобраний главою республіки незадовго до цього, підписав угоду про зміну кордонів республік з главою Чечні Рамзаном Кадировим.

Жителі Інгушетії не визнали обміну територіями рівноцінним (республіка поступилася Чечні більше 7% території) і 4 жовтня вийшли на багатотисячний мітинг перед будівлею інгушського парламенту. В цей день депутати мали затвердити підписаний документ про межі: згідно з офіційними результатами голосування, в парламенті угода була ратифікована, однак частина депутатів заявила, що процедуру фальсифікували - і більшість парламентаріїв голосувало проти.

На наступний день акція в столиці республіки Магасі зібрала вже кілька десятків тисяч чоловік. У жовтні 2018 року в Інгушетію кілька разів приїжджали чеченські делегації на чолі з Рамзаном Кадировим, який погрожував лідерам протесту. 

30 жовтня Конституційний суд Інгушетії визнав угоду з Чечнею про зміну меж незаконним. Протести припинилися, оскільки активісти визнали, що досягли мети. Але Юнус-Бек Євкуров оскаржив рішення республіканського суду в Конституційному суді Росії, який відмінив дане рішення.

 «Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
12:29
Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
12:01
Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]