Не маємо жодного сегменту економіки, який був би хоча б в середньому енергоефективний - голова держагентсва

|
Версия для печатиВерсия для печати

Голова Держенергоефективності Валерій Безус заявив, що в Україні немає жодного сегменту економіки, який би характеризувався не те що високим, а хоча б середнім рівнем енергоефективності.

Про це він заявив в інтервью.

"Для країни, що залежить від імпорту енергоресурсів, це не тільки фактор постійного економічного відставання та енергетичної бідності, це й фактор руйнування національної безпеки", - заяви він. 

За його словами, причина такого становища не тільки в рівні технологій, що використовуються в побуті, промисловості, системах життєзабезпечення міст, інфраструктурі тощо, а в свідомості людей.

"В найкращому випадку українці згадують про енергоефективність, коли купують прилади освітлення, значно рідше - побутове обладнання або автомобілі; але як часто усі замислюються щодо рівня енергоефективності, наприклад, свого житла? Так само і в усіх сферах соціально-економічного життя - фактор енергоефективності дуже рідко є вагомим у прийнятті економічно значущих рішень. 

Через це і бідність - як загально економічна, так і енергетична", - підсумував він, додавши, що потенціал резерву енергоефективності для економіки складає сотні мільярдів гривень на рік.

Нагадуємо: 10 листопада Верховна Рада прийняла закон про енергоефективність, який імплементує європейське законодавство. 

За даними Міжнародного енергетичного агентства (IEA), у 2018 році енергоємність ВВП України була утричі вищою, ніж у Польщі.

Це значить, що, виробляючи один і той самий товар, українське підприємство витрачає втричі більше енергії, ніж польське.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Новини

Важливо

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]