ОГП розслідує ухилення від сплати податків при розмитненні двох Мерседесів ФК «Динамо Київ»

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Офіс генерального прокурора відновив розслідування справи, яка стосується можливого ухилення від сплати податків при розмитненні двох позашляховиків Mercedes-Benz футбольного клубу «Динамо Київ». Справу закрили у 2018 році через нібито відсутність складу злочину. 

Документ, який зобов’язує відновити розслідування, підписав 5 березня заступник Генерального прокурора Максим Якубовський. Журналісти видання «Слідство.Інфо» отримали від власних джерел офіційні документи, які це підтверджують.  

Йдеться про два позашляховика Mercedes-Benz ML-500 4-matik, які кілька років тому завезли на територію України. Ймовірно, одним з них користується народний депутат від «Опозиційної платформи — «За життя» Григорій Суркіс. 

«Службові особи митного поста «Західний» Київської митниці Державної фіскальної служби у співучасті з посадовими особами Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди, навмисно неправомірно сприяли ТОВ «ФК Динамо Київ» в ухиленні від сплати митних платежів та податків до державного бюджету при митному оформленні транспортних засобів, що призвело до зниження митної вартості та відповідних митних платежів», – описується в документі. 

 

Справу розслідували із 2016 до 2018 року, але потім слідчий Генпрокуратури Ярослав Туровський вирішив закрити справу, оскільки вважав, що посадовці митниці та експерти науково-дослідного інституту не вчинили кримінальних злочинів.

Варто зазначити, що у 2017 році Печерський суд арештував ці два позашляховики після звернення прокурора. Але наступного року арешт був знятий

Тепер у Генпрокуратурі стверджують, що в цій справі не було проведено якісного розслідування. Зокрема, не було допитано першого віце-президента ФК «Динамо Київ» Віталія Сівкова та інших осіб, які ймовірно були причетні до ввезення та розмитнення позашляховиків.

Варто зазначити, що народний депутат від проросійської партії «ОПЗЖ» Григорій Суркіс вказує у своїй декларації, що орендує автомобіль такої ж моделі Mercedes-Benz ML-500 у футбольного клубу «Динамо Київ». Брат Григорія Суркіса, Ігор, є офіційним власником ФК «Динамо Київ». 

Джерело: «Слідство.Інфо» 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]