Рада відновила проведення конкурсів на державну службу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада на засіданні у вівторок відновила проведення конкурсів на державну службу, скасованих у квітні на період карантину. За цей час понад 22 000 осіб були призначені без конкурсів. Це більше 10% від загального числа держслужбовців.

Законопроєкт передбачає:

  • відновлення конкурсної процедури на посади державної служби та оголошення конкурсів на посади, на які були проведені добори
  • унеможливлення звільнення державних службовців категорії "А" за політично вмотивованими рішеннями
  • виключення необхідності повторного проходження державними службовцями, які виграють конкурс, спеціальної перевірки у разі їх подальшого призначення (без розриву діяльності) на цю саму або іншу посаду державної служби, а також на посаду в органах місцевого самоврядування.

До законопроєкту знову намагалися внести правки, що розширюють повноваження виконувачів обов'язків міністрів. Зокрема, правка народного депутата Стріхарського мала повернути в.о. ряд повноважень, зокрема право на призначення заступників і голів підприємств. Комітет рекомендував ухвалити її, але в залі не набралося достатньої кількості голосів. 

Була підтримана правка, що забороняє покладання обов'язків міністра на людину, кандидатура якого була відхилена парламентом на відповідну посаду. Текст правки:

"Якщо посада міністра є вакантною, забороняється покладення на першого заступника міністра та заступників міністра виконання обов’язків міністра, визначених пунктами 5, 7, 8, 9, 12, 121 частини другої статті 8 цього Закону. Якщо посада міністра є вакантною більше 60 днів, забороняється покладення на першого заступника міністра, заступників міністра виконання обов’язків міністра, визначених пунктами 1 (крім очолювання міністерства), 2, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 121, 14, 15, 21, 24, 27 частини другої статті 8 цього Закону, а також пунктами 3, 6, 7, 8, 11, 12, 21 частини другої статті 18 цього Закону. Забороняється покладання обов’язків міністра на особу, кандидатура якої на посаду відповідного міністра була відхилена Верховною Радою поточного скликання".

Джерела LB.ua у фракції "Слуга народу" пояснили, чому відхилили більшість правок голови партії Олександра Корнієнка щодо розширення повноважень в.о., які стосуються зокрема і Юрія Вітренка. 

"Багатьох депутатів не було, плюс люди Ігоря Коломойського проти, ну і Вітренко наговорив останнім часом багато", - повідомили джерела. 

Нагадаємо, що у першому читанні законопроєкт про відновлення конкурсів було ухвалено на початку лютого. 

У грудні 2020 парламент "провалив" голосування за інший законопроєкт, який відновлював конкурси на державну службу. У липні цей закон парламенту на доопрацювання повернув президент. 

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]