Рада Євросоюзу затвердила допомогу Збройним силам України

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Рада ЄС ухвалила рішення про виділення допомоги Збройним силам України в рамках новітнього інструменту Євросоюзу з підтримки миру у світі. Обсяг підтримки становитиме 31 мільйон євро протягом трьох років.

Європейський Союз виділить 31 мільйон євро на підтримку Збройних сил України (ЗСУ) в рамках новітнього інструменту ЄС з підтримки миру - European Peace Facility (EPF). Рішення про це Рада Євросоюзу ухвалила в четвер, 2 грудня, повідомила її пресслужба.

Цього дня Рада ЄС ухвалила подібні рішення з підтримки військ трьох інших країн - Грузії (12,75 мільйона євро), Молдови (сім мільйонів євро) та Малі (30 мільйонів євро). Україна, Грузія й Молдова отримають цю допомогу протягом трьох років, зазначає Deutsche Welle.

"Ці заходи спрямовані на посилення спроможності країн-отримувачів у військових і оборонних питаннях з ціллю просування внутрішньої стійкості (до загроз і викликів. - Ред.) та миру", - зазначили у пресслужбі. Стосовно України, Грузії та Молдови ціллю ЄС є також посилення оперативної сумісності між військами цих країн і збройними силами держав Євросоюзу. Це допоможе їм також ефективніше брати участь у місіях і операціях в рамках Спільної безпекової та оборонної політики ЄС.

У Раді Євросоюзу зауважили, що умовою надання допомоги буде дотримання міжнародного права, зокрема, щодо прав людини та гуманітарних питань. Підтримка ЄС не передбачає надання летальної зброї, наголосили у пресслужбі.

У повідомленні уточнили, що цей 31 мільйон євро буде спрямовано, зокрема, на посилення здатності ЗСУ надавати "послуги цивільним особам під час криз або надзвичайних ситуацій". Серед іншого ЄС надасть Україні медичне обладнання, включно з польовими шпиталями, інженерне та логістичне обладнання, а також підтримку в питанні кібербезпеки.

Нагадаємо, що ЄС затвердив European Peace Facility в березні цього року. Ціль цього фінансового інструменту - підтримка миру у світі, запобігання конфліктам та укріплення міжнародної безпеки.

Крім того, в ЄС обговорюють ініціативу створення тренувальної місії для ЗСУ з метою підтримки реформи професійної військової освіти. Як повідомляла DW, один із варіантів передбачає надсилання тренерів у рамках EPF.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
Тиждень в Україні почнеться туманами, вдень близько 0°
18:04
Костянтин Матвієнко: Історичний Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни
16:09
Президент України зустрівся з новим главою Євроради й топдипломаткою ЄС
16:03
Обшук у полтавському ресторані «Міміно»: власник закладу може бути посередником у передачі хабарів топ-керівникам поліції та прокуратури області від криміналітету
14:14
Ворог на човнах форсував Оскіл ще й біля Масютівки
12:51
Мене запроторили за ґрати, аби відібрати "Укрнафту" - Коломойський вдає з себе жертву Зеленського
10:01
У Румунії сьогодні парламентські вибори, до влади можуть прийти проросійські сили
08:00
Ворог окупував Берестки на Донеччині та просунувся біля низки сіл
07:41
Трамп пригрозив країнам БРІКС 100% митом на імпорт у разі відмови від долара
20:00
Грудень в Україні розпочнеться незвичайним теплом

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]