Росіян змусили встановити на всі нові комп’ютери обов’язкові програми

|
Версия для печатиВерсия для печати

Уряд РФ вніс "Яндекс.Браузер" та антивірус "Лабораторії Касперського" до списку програм, обов'язкових для попереднього встановлення на комп'ютерах, ноутбуках і системних блоках перед їх продажем на території Росії.

Відповідне розпорядження опубліковано на порталі нормативних актів.

Згідно з документом, «Яндекс.Браузер» буде встановлено на комп'ютерах з Windows, macOS і Linux, а Kaspersky Internet Security - тільки на комп'ютерах з першою з цих операційних систем. Це ж розпорядження зобов'язало виробників робити «Яндекс» пошуковою системою за замовчуванням. Вимоги почнуть діяти з початку 2022 року.

Раніше обов'язковими для попереднього встановлення програмами став пакет офісних додатків "Мій офіс" від компанії "Нові хмарні технології", майже половина частки якої належить "Лабораторії Касперського".

Закон про обов'язкове попереднє встановлення російського програмного забезпечення на смартфони, планшети, комп'ютери і "розумні" телевізори був ухвалений в квітні минулого року. Серед програм, які стали обов'язковими на смартфонах, - додатки Mail.ru Group, "Госуслуги", голосовий помічник "Маруся" і платіжна система "Мир". За реалізацію техніки без цих додатків продавцям загрожують штрафи до 200 тисяч рублів ($2,8 тис).

У березні Apple погодилася частково виконувати вимоги нового закону. У корпорації заявили, що користувачам, які активують пристрої в Росії, буде запропоновано встановити схвалений урядом РФ список програм, при цьому вони зможуть відмовитися від будь-якої з них.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський у 2020 р. схвалив застосування санкцій до 235 юридичних і 377 фізичних осіб. Серед цих юросіб, зокрема, російські ТОВ ВЭЙВ", "Мэйл.РУ ГРУПП", "Вконтакте", "Одноклассники", "Лаборатория Касперского", "Доктор Веб", "Яндекс", Міждержавна телерадіокомпанія "Мир".

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]