Середній бал українських студентів-медиків вдвічі нижчий ніж середні показники міжнародної порівняльної групи

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Середній бал українських студентів-медиків – 27% – вдвічі нижчий ніж середні показники міжнародної порівняльної групи. Такими є результати тесту з основ медицини, який складали українські студенти-медики 15 березня.

Про цей йдеться в повідомленні прес-служби МОЗ.

Участь у міжнародному моніторинговому дослідженні якості медичної освіти взяли 6275 українських студентів з 19 медичних ЗВО. Це 88% усіх студентів 4 курсу спеціальності “Медицина”. Вони складали міжнародний іспит з основ медицини, який вимірює компетентність у фундаментальних дисциплінах, які є універсальними у всьому світі та позбавлені будь-яких національних особливостей.

Результати українських студентів – середній бал 27% – вдвічі нижчі ніж середній бал міжнародної порівняльної групи. 3518 студентів з Америки, Азії, Європи та Океанії, які входять до порівняльної групи, в середньому складають цей текст на 54%.

Результати дослідження (знеособлені, без персональних даних студентів) будуть надіслані в університети. Тож керівництво українських ЗВО зможе їх проаналізувати, порівняти рівень знань студентів за дисциплінами, виявити прогалини і вдосконалити освітні програми університетів.

Міжнародний іспит з основ медицини розробляє і перевіряє Національна рада медичних екзаменаторів ( NBME), тож неможливо дати хабара екзаменатору, а результати – підробити. Такий інструмент використовуватимуть у медичній освіті і надалі.

Цього року в липні міжнародний іспит з основ медицини в рамках єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) складатимуть студенти-медики 3 року навчання. Це 160 тестових завдань українською мовою у веб-форматі.

“Метою впровадження міжнародного іспиту є, по-перше, боротьба з корупцією в медичній освіті, адже іспит перевіряється анонімно за кордоном. По-друге, стимулювання університетів до розвитку, оновлення програм, підвищення якості викладання. Міжнародний іспит з основ медицини – це інструмент удосконалення, а не покарання”, - зазначив заступник Міністра Олександр Лінчевський.

Міжнародний іспит з основ медицини є важливою складовою ЄДКІ для студентів-медиків, адже унеможливлює корупцію при оцінюванні підготовки студентів:

  •  запитання до іспиту складаються міжнародною радою експертів,
  •  перекладаються на українську мову,
  •  доставляються в Україну під охороною,
  •  після складання тесту повертаються до Ради медичних екзаменаторів,
  •  результат складання іспиту підраховується Радою медичних екзаменаторів.

Медична освіта в Україні змінюється, і на це є великий суспільний запит. Відповідно до соціологічного опитування групи “Рейтинг”, яке відбувалося у червні 2018 року, більше 80% зазначили, що підтримують запровадження в Україні нової системи стандартизованих вступних іспитів для абітурієнтів медичних навчальних закладів, яка базується на основі міжнародних практик і підвищення вимог при вступі до медичних ЗВО. Стільки ж вважають, що випускний іспит на отримання диплому медика у навчальних закладах має бути складним (52% – дуже складним, 35% – скоріше складним).

МОЗ України для розвитку медичної освіти вже зробило такі кроки: впроваджено поріг для вступу на медичні спеціальні; прийнято стратегію розвитку медичної освіти; введено єдиний державний кваліфікаційний іспит для студентів-медиків, запроваджено безперервний професійний розвиток для лікарів.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]