Суд повернув прокурору справу Бакуліна про «вишки Бойка»

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Голосіївський суд Києва повернув прокурору обвинувальний акт щодо Євгена Бакуліна для усунення недоліків.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 10 червня.

Оскільки колишній нардеп у розшуку, то його мали судити заочно. Прокурор і захист наполягали на призначенні обвинувального акта до розгляду, але суд вирішив, що це неможливо через виявлені недоліки.

Бакулін обвинувачується в участі у злочинній організації, складенні і видачі завідомо неправдивих документів і заволодінні коштами шляхом зловживання службовим становищем і відмиванні грошей у складі злочинної організації.

Йдеться про заволодіння коштами ДАТ «Чорноморнафтогаз» – в сумі 404 млн доларів (еквівалент  3,2 млрд грн), ПАТ «НАК «Нафтогаз України» – в сумі 450 млн грн і закінченому замаху на заволодіння  коштами ПАТ «НАК «Нафтогаз України» – в сумі 5, 1 млрд грн.

Бакулін обвинувачується у злочинах проти власності з матеріальним складом, але в обвинувальному акті чомусь зазначено, що потерпілих у провадженні немає. Водночас є посилання, що кримінальним правопорушенням завдано майнову шкоду державним інтересам на суму 404 млн доларів і 450 млн грн. Однак, хто представляє державні інтереси в даному випадку, також не зазначено.

Суд вважає, що такі недоліки обвинувального акта виключають можливість прийняття матеріалів справи до судового розгляду і повинні бути усунуті прокурором.

Ухвалу про повернення обвинувального акта прокурор має право оскаржити.

Справа надійшла до Голосіївського суду на початку грудня 2019. Приблизно через два місяці стало відомо, що апеляційний суд скасував арешт рахунку, на який Бакулін начебто отримував «відкат» за «вишки Бойка».

Бакуліна обвинувачують з приводу закупівлі у 2010 році самопідіймальних плавучих бурових установок не  безпосередньо у  виробника , а через підконтрольні фіктивні підприємства  «Highway Investment Processing LLP» та «Rigas Kugu Buvetava» за  явно завищеними цінами і заволодіння державними коштами у сумі більше 400 млн. доларів.

Історію з їх придбанням назвали «вишками Бойка» на честь тодішнього міністра енергетики Юрія Бойка.

Сьогодні «вишки Бойка» залишаються на території анексованого Росією Криму.

Євген Бакулін у 2010-2014 рр. очолював НАК «Нафтогаз України», що є  єдиним акціонером ДАТ  «Чорноморнафтогаз». За версією слідства, Бакулін спільно з іншими учасниками злочинної організації спланував і організував закупівлю «вишок». У березні 2018 Верховна Рада дала згоду на притягнення тодішнього нардепа до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Бакуліна. У квітні 2018 Бакуліна оголосили у всеукраїнський розшук.

У червні 2018 року одну з фігуранток «вишок Бойка», колишнього провідного інженера відділу закупівель товарів, робіт та послуг Департаменту комерції ДАТ «Чорноморнафтогаз», Анастасію Цибульську засудили до 5 років позбавлення волі умовно.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]