У Болгарії затримали 6 російських шпигунів, один не встиг сховатися в посольстві РФ

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Болгарії висунули звинувачення в шпигунстві на користь Росії шістьом особам, серед яких діючі та колишні військовослужбовці.

Про це повідомляє місцеве видання Novini.bg.

Лідером групи вважається колишній високопоставлений військовий розвідник, якого слідчі називають "резидентом". Він отримав військову освіту в Болгарії та за кордоном, а також закінчив розвідувальну школу ГРУ в Москві.

Його завданням було створення мережі агентів, до якої він встиг завербувати чотирьох осіб з доступом до секретної інформації, що стосувалася не тільки Болгарії, але й інших країн Євросоюзу та НАТО. Серед завербованих - чиновник Міністерства оборони, двоє діючих військових розвідників та ще один колишній.

Один з затриманих за своїми професійними обов'язками мав доступ до інформації щодо протидії гібридним загрозам та ризикам, у тому числі зі сторони Росії. Інший протягом своєї військової кар'єри кілька разів виїжджав за кордон у складі болгарських військових контингентів.

"Резидент" зустрічався з ними в ресторанах, тренажерних залах, інших публічних місцях чи у власному автомобілі. 

Шостим шпигуном була дружина "резидента", яка має подвійне громадянство Болгарії та Росії. Вона виступала посередником між "резидентом" та одним із співробітників посольства РФ в Болгарії.

Один з учасників групи намагався втекти, його затримали біля посольства Росії.

"Цей випадок не має аналогів ні в нашій недавній історії, ні навіть після 1944 року", - прокоментував затримання шпигунів головний прокурор Болгарії Іван Гешев.

Представниця прокуратури Сійка Мілєва підкреслила, що слідчі мають речові докази, що свідчать про шпигунську діяльність затриманих. Зокрема, задокументовано розмови між "резидентом" та його дружиною, а також факти відвідування нею посольства РФ.

Нагадаємо, що у грудні 2020 року Болгарія вислала російського дипломата за звинуваченнями у шпигунстві. Ще двох російських дипломатів оголосили персонами нон грата у вересні 2020 року.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]