«Укренерго» спростувало заяву депутата про «аварійну допомогу з Росії і Білорусі»

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Національна енергетична компанія «Укренерго» спростувала твердження народного депутата Олексія Кучеренка (фракція «Батьківщина»), ніби 15 і 16 липня Україна зверталася по аварійну допомогу для своєї об’єднаної енергосистеми від Росії і Білорусі.

«Диспетчерський центр «Укренерго» не активував аварійну допомогу в ОЕС України протягом 15–16 липня 2021 року. Також, як відомо, наразі в ОЕС України не відбувається імпорт із країн, які не є членами енергетичного співтовариства», – заявили в компанії в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

 

Напередодні Кучеренко, який є нині першим заступником голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, стверджував у фейсбуці, що «вчора була аварійна допомога з Росії, сьогодні запросили аварійну допомогу з Білорусі». При цьому він дав посилання на статтю з заголовком «В Україні почали масово зупинятися енергоблоки ТЕС через нестачу вугілля». У статті за 15 липня йшлося про те, що в Україні на той час 11 енергоблоків теплоелектростанцій і теплоенергоцентралей оголосили про неможливість роботи через нестачу палива, ще 10 енергоблоків пішли в аварійний ремонт, зазначає Радіо Свобода.

 

На нинішній час, як свідчить сайт «Укренерго», через нестачу палива не працюють 14 енергоблоків, в аварійному ремонті перебувають 9.

В ефірі телеканалу «Україна 24», інформує агентство, Кучеренко також заявив: «Учора звернулися до РАТ «ЄЕС» (російська енергокомпанія – ред.) за аварійною підтримкою, сьогодні – офіційно звернулися до Білорусі брати до 1 ГВт за ціною в десять разів більше, ніж могли б виробити наші станції».

Як випливає з повідомлення, ніяких підтверджень своїм словам він не навів.

26 травня український регуляторний орган заборонив імпорт електроенергії з Росії і Білорусі до 1 жовтня. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), обмежила доступну пропускну спроможність для імпорту електроенергії в Україну з боку держав, що не є сторонами Енергетичного співтовариства (Росія, Білорусь), до 0 МВт до 1 жовтня 2021 року.

Як повідомили тоді в НКРЕКП, таке рішення ухвалили з ініціативи Міністерства енергетики. У НКРЕКП додали, що, найімовірніше, продовжать обмеження пропускної спроможності перетинів ліній електропередач між Україною та Росією й Білоруссю до нульового рівня і після 1 жовтня.

«Аргумент»

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]