Відновлення економічних настроїв в Україні у четвертому кварталі різко загальмувалося

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Індикатор економічних настроїв (ІЕН) в Україні, що розраховується Державною службою статистики, у четвертому кварталі 2021 року підвищився до 98,7% з 98,5% у третьому кварталі, з 96,9% - у другому та з 90,2% у першому кварталі поточного року.

Як повідомив Держстат, індикатор ділової впевненості в роздрібній торгівлі – єдиний із п'яти, що знаходиться в сфері позитивних значень,– погіршився з 6,8% до 4,3% у третьому кварталі, зазначає Інтерфакс-Україна.

Водночас значення інших індикаторів ділової впевненості покращилися, хоч і незначно: у будівництві до -22,4% з -23,6%, у сфері послуг – до -10,8% з -12,8%, у переробній промисловості - до -6,4% з -7,5%.

Значення індикатора споживчої впевненості зросло до -21,1% з -21,2% у третьому кварталі.

Як повідомлялося, розрахунок показника ІЕН вперше було розпочато у першому кварталі 2017-го. Рекордно високого рівня в 110,9% ІЕН досяг у четвертому кварталі 2019 року, проте з початку коронакризи у світі знизився спочатку до 108,4%, а потім впав до рекордно низького рівня в 73,3%.

Відомство зазначало, що індикатор розрахований згідно з Методикою розрахунку індикаторів ділових очікувань відповідно до вимог розширеного Спеціального стандарту розповсюдження даних Міжнародного валютного фонду, оновленого Держстатом у грудні 2017 року.

Індикатори ділової впевненості, залежно від сектора, оцінюються на основі опитувань про поточний рівень замовлень та запасів готової продукції, змін обсягів продаж за останні три місяці, прогнозу зміни обсягів виробництва/продаж та кількості працівників у наступні три місяці.

Найбільшим у визначенні ІЕН є внесок індикатора ділової впевненості у промисловості – 40%, за яким слідує сфера послуг – 30%, будівництво з роздрібною торгівлею – по 5%. Вага споживчих настроїв складає 20%.

«Аргумент»

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]