Вбивство Солеймані - важливіше, ніж вбивство Осами бін Ладена, - екс-директор ЦРУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Протягом минулих місяців Тегеран проводив різкі дії, включаючи збиття військового американського дрона, спустошливий напад на нафтову інфраструктуру Саудівської Аравії, та інше. Відповідь США на ці дії була стриманою, але спецоперація, проведена цього тижня, в результаті якої загинув іранський генерал Касем Солеймані, стала потужним сигналом для режиму, що США не будуть терпіти подальші провокації.

Про це сказав колишній командувач силами США в Іраку та Афганістані та колишній директор ЦРУ, генерал у відст. Девід Петреус в інтерв‘ю Foreign Policy.

Петреус назвав вбивство Солеймані важливішим, ніж вбивство голови терористичної організації Аль-Каєда Осами бін Ладена, або голови так званої Ісламської держави Абу Бакра Аль-Багдаді, зазначає Голос Америки.

«Солеймані був творцем і оперативним командувачем спроб Ірану встановити контроль над так званим шиїтським рухом, що присутній в Ірану, Іраку, Сирії та на півдні Лівану, - говоріть Петреус. - Він відповідальний за надання вибухівки, ракет, зброї та боєприпасів, якими вбили більше 600 американських військових і ще більше з нашої коаліції та партнерів в Іраку і багатьох країнах, таких як Сирія. Тому його смерть - дуже важлива».

Петреус не очікує потужної відповіді від Ірану на вбивство Солеймані, підкреслюючи, що іранський режим вже не має тієї підтримки серед населення, якою він користувався під час війни Ірану та Іраку десятки років тому. Іранський режим вбив сотні, якщо не тисячі іранців, які вийшли на протести проти економічних проблем і тепер побоюється, що різкі військові дії можуть призвести до падіння режиму, вважає військовий.

Тепер дипломати США могли б повідомити Ірану, що у разі ескалації наступним кроком будуть удари про нафтовій інфраструктурі та силам Ірану всередині країни, розмірковує генерал. Це відкриває можливості для нової ядерної угоди стосовно Ірану, вважає він.

Петреус також не думає, що Ірак розпочне виведення американських військ зі своєї території, адже загроза від ІДІЛ всередині країни залишається значною.

«Аргумент»

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні сніг, дощ і ожеледиця, вдень 0-6°С
19:07
Покупцем Білгород-Дністровського порту виявився відомий кримінальний авторитет, бандит і проросійський екснардеп Продивус: угоду можуть скасувати
18:06
Майбутнє української енергетики, значення АЕС і стратегічну доцільність добудови енергоблоків ХАЕС
17:15
У Києві зник безвісти боєць РДК та ексофіцер ФСБ Богданов: у жовтні спалили його ресторан
17:02
Конституційний суд Румунії анулював результати першого туру президентських виборів через втручання смердючої росії
16:11
Знайшли $1 мільйон: НАБУ обшукало львівських суддів
15:30
Сирійські повстанці підійшли до міста Хомс, їхня ціль - Дамаск
15:20
Справу Труханова-Галантерника на 689 млн грн скеровано до суду
14:46
Міноборони звільнить солдафона - начальника академії Сагайдачного
14:07
FT: Мільярдний контракт на захист для ДніпроГЕС отримав турецький бізнесмен, який відмивав гроші для росіян

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]