Венеційська комісія надала 11 рекомендацій щодо законопроєкту Зеленського про ВРП

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Венеційська комісія 5 травня опублікувала терміновий висновок щодо законопроєкту президента України Володимира Зеленського №5068 щодо Вищої ради правосуддя. Документ містить 11 рекомендацій комісії до тексту законопроєкту, ідеться на сайті Венеційської комісії.

Документ, поданий з Офісу президента, передбачає створення Етичної ради, яка встановлюватиме відповідність кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності. Венеційська комісія рекомендувала викласти ці критерії в тексті або послатися на національні чи міжнародні джерела.

Комісія вважає нереалістичним тримісячний термін, за який Етична рада має перевірити чинних членів ВРП, а також рекомендує надати Етичній раді, а не комітетові Верховної Ради з питань правосуддя повноваження укладати перелік кандидатів на посаду членів ВРП, зазначає Радіо Свобода.

Комісії також рекомендує, щоб Етична рада надавала висновки про невідповідність на посаді Національному агентству з питань запобігання корупції та Національному антикорупційному бюро, а вже ці структури мали б діяти далі.

Наприкінці березня Україна звернулася до Венеційської комісії з проханням надати висновки щодо законопроєктів, поданих президентом Володимиром Зеленським, які стосуються Вищої ради правосуддя.

 

Законопроєкти щодо ВРП Зеленський вніс до Верховної Ради в лютому 2021 року.

«Аргумент»

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]