Верховний суд Узбекистану реабілітував лідерів басмачів: вони були розстріляні НКВС

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховний суд Узбекистану реабілітував 115 осіб, репресованих в 1920-1930-х роках, в тому числі Ібрагімбека Чакабаєва (Ібрагім-бека), лідера басмацтва на території сучасних Узбекистану, Таджикистану і північного Афганістану.

Про це повідомляє Газета.uz з посиланням на прес-службу Верховного суду.

Суд розглянув 6 кримінальних справ, які отримав в лютому від республіканської робочої групи. Вона була створена в жовтні минулого року для "організації роботи по глибокому вивченню життя і діяльності жертв репресій та увічнення їх пам'яті".

Басмачі - військово-політичний та релігійний рух в Центральній Азії, який боровся з радянською владою і ставив за мету вигнання більшовиків. Після утворення Бухарської народної радянської республіки Ібрагім-бек з початку 20-х років здійснював регулярні набіги на її міста і села і очолив збройну боротьбу за повернення на престол поваленого більшовиками еміра Бухари. Влада СРСР стверджувала, що Ібрагім-бек планував створити на північному сході Афганістану самостійне узбецько-таджицьку державу на чолі з поваленим еміром. Він також воював з радянсько-афганським експедиційним загоном, який в 1930-му році провів рейд в північному Афганістані.

Влітку 1931 року Ібрагім-бек був узятий в полон спеціальним загоном ОГПУ НКВС і під конвоєм доставлений в Ташкент, де постав перед "судом". В кінці серпня 1931 його засудили до вищої міри покарання і розстріляли відразу ж після вироку. Але багато членів його загону після його смерті продовжили збройну боротьбу.

Верховний суд Узбекистану в своєму рішенні про реабілітацію підкреслив, що матеріали кримінальних справ стосовно Ібрагім-бека та інших розглядалися "трійками" ОГПУ (Об'єднаного державного політичного управління) при Раді народних комісарів СРСР. У справах були відсутні стенограми судового засідання і вироки, а велика частина обвинувачених була просто засуджена до розстрілу або ув'язнення в таборах.

Повний список реабілітованих доступний на сайті Верховного суду Узбекистану.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
Тиждень в Україні почнеться туманами, вдень близько 0°
18:04
Костянтин Матвієнко: Історичний Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни
16:09
Президент України зустрівся з новим главою Євроради й топдипломаткою ЄС
16:03
Обшук у полтавському ресторані «Міміно»: власник закладу може бути посередником у передачі хабарів топ-керівникам поліції та прокуратури області від криміналітету
14:14
Ворог на човнах форсував Оскіл ще й біля Масютівки
12:51
Мене запроторили за ґрати, аби відібрати "Укрнафту" - Коломойський вдає з себе жертву Зеленського
10:01
У Румунії сьогодні парламентські вибори, до влади можуть прийти проросійські сили
08:00
Ворог окупував Берестки на Донеччині та просунувся біля низки сіл
07:41
Трамп пригрозив країнам БРІКС 100% митом на імпорт у разі відмови від долара
20:00
Грудень в Україні розпочнеться незвичайним теплом

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]