Високопосадовця Нацполіції за побиття журналістів не відсторонили від посади

|
Версия для печатиВерсия для печати

Печерський суд Києва не відсторонив від посади заступника начальника 2 відділу 4 управління Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 15 червня.

Підозрюваний понад 10 років працює в правоохоронних органах, на теперішній час обіймає керівну посаду в Національній поліції України, відповідно, має там зв’язки, тому, як вважає слідчий, може тиснути на свідків, експертів, потерпілих.

Але суддя Волкова вважає, що не доведено необхідність відсторонення від посади. Крім того з моменту подій, щодо яких ведеться слідство, минуло більше 7 років і на сьогодні відсутні факти незаконного впливу підозрюваного на будь-кого із учасників кримінального провадження.

4 червня Печерський суд відмовив у поміщенні підозрюваного під цілодобовий домашній арешт, зобов’язавши прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду.

1 червня посадовцю вручено підозру. За матеріалами справи, 18 лютого 2014-го, перебуваючи в центральній частині Києва підозрюваний спільно зі співробітниками підрозділу «Беркут», перешкоджав зібранням громадян, а також незаконно затримав кореспондента та оператора «5 каналу», застосовувавши насильство. Журналістам діями правоохоронців спричинені тілесні ушкодження, окрім того, пошкоджено відеокамеру та інше професійне обладнання.

18 лютого 2014 року у Києві у Кріпосному провулку бійці «Беркут» побили знімальну групу «5 каналу» – журналіста Азада Сафарова та оператора Сергія Клименка, розбивши техніку. Сафарову зламали руку.

Посадовець підозрюється в умисному перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів; незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчиненому службовою особою на виконання явно злочинного наказу із застосуванням фізичного насильства, перевищенні влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу на виконання явно злочинного наказу, що супроводжувалось насильством, застосуванням спеціальних засобів, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями, за відсутності ознак катування.

За незаконне перешкоджання журналістській діяльності і мирним зібранням (ч. 1 ст. 171, ст. 340 КК України) строки давності притягнення до кримінальної відповідальності вже минули (для нетяжких злочинів строк – 5 років). Однак посадовця ще можуть покарати за перевищення службових повноважень (ч. 2 ст. 365 КК України), що є тяжким злочином зі строком давності – 10 років.

«Аргумент» 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]