Високопосадовця Нацполіції за побиття журналістів не відсторонили від посади

|
Версия для печатиВерсия для печати

Печерський суд Києва не відсторонив від посади заступника начальника 2 відділу 4 управління Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 15 червня.

Підозрюваний понад 10 років працює в правоохоронних органах, на теперішній час обіймає керівну посаду в Національній поліції України, відповідно, має там зв’язки, тому, як вважає слідчий, може тиснути на свідків, експертів, потерпілих.

Але суддя Волкова вважає, що не доведено необхідність відсторонення від посади. Крім того з моменту подій, щодо яких ведеться слідство, минуло більше 7 років і на сьогодні відсутні факти незаконного впливу підозрюваного на будь-кого із учасників кримінального провадження.

4 червня Печерський суд відмовив у поміщенні підозрюваного під цілодобовий домашній арешт, зобов’язавши прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду.

1 червня посадовцю вручено підозру. За матеріалами справи, 18 лютого 2014-го, перебуваючи в центральній частині Києва підозрюваний спільно зі співробітниками підрозділу «Беркут», перешкоджав зібранням громадян, а також незаконно затримав кореспондента та оператора «5 каналу», застосовувавши насильство. Журналістам діями правоохоронців спричинені тілесні ушкодження, окрім того, пошкоджено відеокамеру та інше професійне обладнання.

18 лютого 2014 року у Києві у Кріпосному провулку бійці «Беркут» побили знімальну групу «5 каналу» – журналіста Азада Сафарова та оператора Сергія Клименка, розбивши техніку. Сафарову зламали руку.

Посадовець підозрюється в умисному перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів; незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчиненому службовою особою на виконання явно злочинного наказу із застосуванням фізичного насильства, перевищенні влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу на виконання явно злочинного наказу, що супроводжувалось насильством, застосуванням спеціальних засобів, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями, за відсутності ознак катування.

За незаконне перешкоджання журналістській діяльності і мирним зібранням (ч. 1 ст. 171, ст. 340 КК України) строки давності притягнення до кримінальної відповідальності вже минули (для нетяжких злочинів строк – 5 років). Однак посадовця ще можуть покарати за перевищення службових повноважень (ч. 2 ст. 365 КК України), що є тяжким злочином зі строком давності – 10 років.

«Аргумент» 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]