Якість роботи Ради різко впала - КВУ
Комітет виборців України відзначає низьку продуктивність роботи Верховної Ради під час останньої сесії.
Про це ідеться на сторінці КВУ в Фейсбуці.
«Комітет виборців України відзначає низьку продуктивність роботи Верховної Ради під час останньої сесії. Зокрема, кількість прийнятих законів зменшилась майже на половину, проведених засідань – на третину, кількість проведених голосувань знизилась втричі», - ідеться в повідомленні.
Зазначається, що всього під час 4-ої сесії ВР (вересень 2020 – січень 2021 років) народні депутати мали 28 робочих днів, під час яких працювали в сесійному форматі.
У КВУ зауважують, що це на третину менше, ніж на попередній 3-ій сесії ВР (лютий-липень 2020 р.), коли депутати працювали 39 днів.
Окрім того, зазначається, що це також менше, ніж на 2-ій сесії ВР, що тривала упродовж вересня 2019 року – січня 2020 року, під час якої депутати мали 36 робочих днів.
«Також різко впала кількість прийнятих законів. Упродовж 4 сесії було прийнято 110 законів. Це майже вдвічі менше, ніж на попередніх сесіях. Так, на 3 сесії було ухвалено 181 закон, на 2 сесії – 215 законів», - ідеться в повідомленні.
Водночас повідомляється про зменшення кількості зареєстрованих законопроєктів. Зокрема, під час 4 сесії було зареєстровано 934 проєкти законів, 3 сесії – 1416, 2 сесії – 1003.
Також у КВУ повідомляють, що втричі знизилась й загальна кількість проведених голосувань. Зокрема, всього під час 4 сесії в парламенті відбулося 1073 голосування, під час 3 сесії – 2981, 2 сесії – 1814.
«Різке падіння показників роботи парламенту можна пояснити двома причинами. По-перше, складається враження, що в останні п’ять місяців парламент фактично випав із структури влади. Через це фактично в ручному режимі приймалися рішення щодо призначення в.о. міністра енергетики, здійснювалися невдалі спроби вирішення конституційної кризи напряму Офісом Президента, в ручному управлінні приймались рішення щодо боротьби з коронавірусом», - прокоментував результати моніторингу голова КВУ Олексій Кошель.
По-друге, за його словами, на роботу парламенту негативно вплинула ситуація із коронавірусом серед народних депутатів.
«Однак замість того, щоб наздогнати втрачений темп, народні депутати фактично продовжили собі різдвяні відпустки, попрацювавши в січні лише 4 сесійні дні. Це з урахуванням того, що парламент і так майже не працював у жовтні і лише частково працював у листопаді», - додав Кошель.
Як повідомляв Укрінформ, 29 січня голова Верховної Ради Дмитро Разумков оголосив про закриття четвертої сесії Верховної Ради дев'ятого скликання. П'ята сесія Верховної Ради дев'ятого скликання розпочне свою роботу 2 лютого.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок в Україні буде сухо, вдень близько 0°
- 18:06
- Марина Данилюк-Ярмолаєва розповіла, навіщо ментально не-українська Банкова знов витягла покидька Поворознюка
- 16:05
- Новини ТОП-шахрайства та VIP-корупції: Кабмін надав 23 млрд грн ДПСУ на закупівлю боєприпасів в обхід "Агенції оборонних закупівель". Ми на межі скандалу, - Згурець
- 14:02
- Заволодіння державною землею на Сумщині: САП завершила слідство у справі Сольського - типового "слуги народу"
- 13:39
- На річці Оскіл та на кордоні з рф на Харківщині досі не побудовані фортифікації. Росіяни переходять Оскіл і далі - Борова, Ізюм, Балаклія, - Безугла
- 13:23
- Тисяча книжок – майбутнім офіцерам НГУ
- 12:03
- Безпідставне затягування справи: Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо корумпованої судді Октябрського райсуду Полтави Марини Материнко
- 10:01
- У Румунії на парламентських виборах перемагають демократичні сили
- 09:17
- Байден помилував свого сина Гантера, Трамп емоційно відреагував
- 09:09
- Канцлер Німеччини Шольц прибув до Києва
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.