Чорний день для грузинської демократії: парламент Грузії копіює російські закони - народ вийшов на протести

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Парламент Грузії ухвалив у першому читанні законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу», який також називають «законом про іноагентів». Зі 150 депутатів 76 проголосували за ухвалення закону, 13 були проти і 61 особа утрималася. Якщо закон буде затверджено, це стане серйозною перешкодою вступу Грузії до ЄС. 

Після ухвалення законопроєкту кілька тисяч прихильників опозиції спробували оточити будівлю грузинського парламенту. Частини спеціального призначення МВС застосували сльозогінний газ та водомет проти демонстрантів – їм не вдалося блокувати ворота парламенту, через які будівлю законодавчого органу залишали депутати від владної партії «Грузинська мрія».

Голова парламенту Шалва Папуашвілі спробував заспокоїти громадськість, пообіцявши відправити закон для експертизи до Венеціанської комісії Ради Європи та ухвалити його в другому і третьому читаннях лише з урахуванням висновку європейської інституції.

Зіткнення протестувальників із поліцією навколо будівлі парламенту Грузії у Тбілісі почалися близько 19:30 за київським часом (21:30 за місцевим часом). Акції протесту проходили у парламенту всі останні дні, але сьогодні досягли апогею після того, як депутати раптово винесли на перше читання законопроект про «іноагентів», через який і йдуть протести. Спочатку розгляд було призначено на 9 березня.

Поки відбувалися сутички, протестувальників у публічному зверненні підтримала президент Грузії Саломе Зурабішвілі. Вона зараз перебуває в опозиції до правлячої партії і часто сама бере участь в акціях протесту, але Грузія є парламентською республікою, і реальні повноваження президента невеликі. Зурабішвілі пообіцяла накласти вето на закон про «іноагентів» у разі його прийняття, але парламентська більшість здатна подолати президентське вето.

Вночі в Тбілісі спецназ повністю зайняв територію біля парламенту Грузії. Силовики розігнали громадян, які перебували перед будівлею парламенту, використовуючи водомет і сльозогінний газ, повідомляє грузинська служба Радіо Свобода з посиланням на «ІнтерпресНьюс».

 Учасників протесту біля парламенту кілька разів розганяли за допомогою водометів і перцевого спрею, але щоразу протестувальники поверталися до будівлі парламенту.

Посольство США у Тбілісі назвало ухвалення законопроєкту в першому читанні, а також застосування сили проти демонстрантів «чорним днем для грузинської демократії».

Один із лідерів проурядової фракції "Сила народу" Гурам Мачарашвілі стверджує, що законопроекти нібито розроблені з урахуванням американського досвіду. Зокрема закону 1938 року FARA (The Foreign Agents Registration Act). Опоненти називають цю аргументацію демагогією, наполягаючи на тому, що закон "Про іноземних агентів" має на меті придушення інакодумства та громадянської активності, як це сталося в Росії.

Кремль так само виправдовує свій дикунський закон, посиланням на досвід США.

Війна в Україні посилила минулі травми та суперечності у Грузії, яка пережила російське вторгнення у 2008 році. Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну грузинська влада зайняла неоднозначну позицію, уникаючи різких дій і заяв щодо Росії.

Критика з боку влади, яка частіше звучить на адресу Києва, ніж Москви, викликає обурення в Грузії та посилює підозри у лояльності влади Росії. Київ представники влади періодично звинувачують у спробах відкрити "другий фронт" та перенести конфлікт до Грузії, і для цього до Грузії відправили експрезидента Михеїла Саакашвілі. 

За словами аналітиків, грузинська влада насторожено ставиться до тих, хто сьогодні воює в Україні, побоюючись як реакції Москви, так і зміцнення опозиції. Голова правлячої партії Іраклій Кобахідзе 9 лютого заявив про перевагу Росії у війні з Україною, що спричинило чергову хвилю обміну звинуваченнями з українською стороною.

За даними проведеного в грудні опитування Національного демократичного інституту, 54% грузинів звинувачують у російсько-українській війні Росію, ще 25% - російського президента Володимира Путіна. Лише 8% опитаних назвали винною у війні Україну.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]