Європарламент затвердив новий склад Єврокомісії. Україна й оборона ЄС – серед пріоритетів на наступні 5 років

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Європейський парламент у Страсбурзі проголосував 27 листопада за затвердження нового складу Європейської комісії на чолі з Урсулою фон дер Ляєн на наступний п'ятирічний термін.

За новий склад Єврокомісії депутати віддали 370 голосів, тим часом як 282 законодавці проголосували “проти”, повідомляє Голос Америки.

Нова Єврокомісія, склад якої узгоджувався від часу виборів до Європарламенту у червні цього року, офіційно розпочне свою роботу 1 грудня, після свого формального призначення Європейською радою.

Серед ключових пріоритетів нового складу Єврокомісії є війни в Україні та на Близькому Сході, необхідність посилення обороноздатності Євросоюзу, а також економічна конкурентоспроможність блоку на тлі конкуренції з Китаєм та США, де президентську посаду знову отримав республіканець Дональд Трамп, а також питання імміграції.

У своїй промові перед голосуванням 66-річна німкеня фон дер Ляєн окреслила пріоритети свого другого терміну на чолі Єврокомісії.

“Ми повинні бути настільки ж амбітними, наскільки серйозними є загрози”, — сказала фон дер Ляєн, додавши, що “щось не так”, коли Росія витрачає до 9% свого ВВП на оборону, тим часом як ЄС витрачає 1,9%.

За її словами, Євросоюз “не має часу гаяти”, коли на його кордонах точиться війна. Раніше глава Єврокомісії заявляла, що ЄС повинен інвестувати 500 мільярдів євро у свою оборону протягом наступного десятиліття, якщо він хоче не відстати від Росії та Китаю.

“Наші витрати на оборону мають зрости. Нам потрібен єдиний ринок для оборони. Нам потрібно зміцнити базу оборонної промисловості”, – сказала фон дер Ляєн у промові 27 листопада.

Після переобрання Дональда Трампа на посаду президента США, дискусії в ЄС щодо власної обороноздатності суттєво посилилися через побоювання, що новообраний президент США може зменшити свою залученість у НАТО, безпеку на європейському континенті, включно зі скороченням підтримки України.

Заяви фон дер Ляєн прозвучали на тлі ухвалення верхньою палатою російського парламенту 27 листопада майже 30% підвищення видатків на “національну оборону” у бюджеті на 2025 рік до рекордних 13,5 трильйонів рублів (125 мільярдів доларів).

Це перевищує витрати російського бюджету на соціальне забезпечення та освіту разом. Це також найвищий рівень оборонних витрат з радянських часів, хоч він і не включає деякі додаткові видатки, як витрати, які Росія позначає як “внутрішня безпека”, і деякі витрати під грифом “цілком таємно”.

У промові до Європарламенту глава Єврокомісії також наголосила, що її нова команда зробить пріоритетом підвищення конкурентоспроможності ЄС, адже свобода та безпека Європи залежать від її “економічної сили”.

“Наша свобода та суверенітет більше, ніж будь-коли, залежать від нашої економічної сили. Наша безпека залежить від нашої здатності конкурувати, впроваджувати інновації та виробляти”, — сказала фон дер Ляєн.

Призначення на ключові посади в новому складі Єврокомісії підкреслюють пріоритети на наступні п'ять років, зокрема фокус на російській війні проти України та загрозі, яку становить Москва для ЄС.

Колишня прем'єр-міністрка Естонії Кая Каллас стане новою верховною представницею ЄС з питань міжнародної політики та політики безпеки.

Колишній прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс обійняв нову посаду комісара з питань оборони, до його компетенції входитиме нагляд за зусиллями ЄС щодо переозброєння.

Обоє політиків виступили послідовними прихильниками України та були жорсткими критиками Росії протягом повномасштабного вторгнення в Україну.

У вересні Кубілюс заявив, що його робота як комісара з питань оборони полягатиме насамперед у вивченні спільно з Каллас​, які ресурси потрібні Європейському Союзу, щоб бути готовим до воєнного виклику. Він прагне завершити це дослідження протягом перших 100 днів на посаді.

“Міністри оборони та генерали НАТО погоджуються, що Володимир Путін може бути готовий до конфронтації з НАТО та ЄС через 6-8 років”, - заявив тоді Кубілюс.

“Якщо ми серйозно ставимося до цих оцінок, то це час для нас, щоб як слід підготуватися, і цей час короткий. Це означає, що ми повинні ухвалювати швидкі й амбітні рішення”, – додав він.

За словами комісарки із внутрішніх справ Ілви Йоганссон, яка покидає свою посаду, нова Єврокомісія “постане перед більшими загрозами”, адже від 2019 року, коли попередній склад комісії обійняв свої посади, геополітичне середовище різко змінилося.

Втім за її словами, виконавча влада ЄС тепер “значно оперативніша, ніж п'ять років тому”.

“Це також завдяки особистості Урсули фон дер Ляєн..., тому що вона дуже практична”, - додала Йоганссон.

На фото:  Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн позує для селфі з членами Європейського парламенту під час пленарного засідання в день голосування щодо затвердження нового складу Європейської комісії у Страсбурзі, Франція, 27 листопада 2024 р. (Фото: REUTERS/Yves Herman) 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]